صحبت های پیروانی، انصاری فرد، تابش و قلعه نویی نامهربانانه بود!

  • کد خبر : 12661
  • 06 اسفند 1398 - 19:04
صحبت های پیروانی، انصاری فرد، تابش و قلعه نویی نامهربانانه بود!

به گزارش نیوز، نیما نکیسا در خصوص لغو دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان اظهار داشت: این یک حرکت احساسی از سمت طرفداران سپاهان بود و باعث شد یک مشکل بزرگ برای این تیم به وجود بیاید. من در آنجا نبودم و نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داده است اما شواهد این را نشان می‌دهد که پرسپولیس قانون را رعایت کرده و حتی چندین دقیقه هم در زمین حضور داشته و بعد به دستور داور زمین را ترک کرده است.

وی افزود: نمی‌شود بازیکنان یک تیم گرم کنند و دوباره سرد شوند و دوباره این اتفاق تکرار شود. احترام خیلی زیادی برای باشگاه سپاهان و طرفدارانشان و آقای تابش و قلعه‌نویی قائل هستم. معتقد نیستم که سپاهان اراده‌ای برای بازی روبروی پرسپولیس نداشته است. این یک بی‌انصافی است می‌خواستند بازی کنند اما وقت کم آوردند. آقای تابش مسئله‌ای را عنوان کردند که ای کاش این مسئله را عنوان نمی‌کردند که تیم سپاهان در راهروی ورزشگاه به گرم کردن پرداخته است.

نیما نکیسا در رابطه با اینکه رفتار هواداران سپاهان ممکن است باعث بدعت غلط در فوتبال شود، گفت: امکان این بدعت گذاری‌ها وجود دارد ولی این اتفاق در همه دنیا رخ می‌دهد. این اتفاق در کشور ما برای بار اول افتاده است و برایمان عجیب است. در فوتبال دنیا ممکن است این اتفاق رخ دهد و به مراتب بدتر از این هم باشد. ولی اگر خودمان بخواهیم به آن دامن بزنیم اصلا زیبا نیست و معتقد نیستم که سپاهان خودش مسبب این اتفاق بوده است.

وی افزود: این بازی ناظر داشته است و ناظر داوری اعلام می‌کند که پرسپولیس در زمین حضور داشته است و تیم مقابل حضور پیدا نکرده است و با دیدن این اتفاق پرسپولیس زمین را ترک کرده و این یک مسئله کاملا قانونی است. پرسپولیس نمی‌توانسته خودش تصمیم بگیرد بازی کند یا نکند و با نظر داور این اتفاق رخ داده است. آقای جلال مرادی آنجا حضور داشت و این اتفاق‌ها را رصد کرده است.این واقعا بی‌انصافی است که بگویند پرسپولیس نمی‌خواسته بازی کند. اصلا پرسپولیس تصمیم گیرنده این بازی نبوده است.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در رابطه با مقایسه این دیدار با فینال جام حذفی تصریح کرد: این قیاس مع الفارق است. سپاهان متولی برگزاری این دیدار بوده است و باید یکسری تمهیدات از سمت این باشگاه اندیشیده می‌شد.

نکیسا در رابطه با نتیجه این دیدار گفت: این اتفاقات تقصیر یک نفر نبوده است. مجموع اشتباهات تبدیل به این اتفاق شد. در جایگاه قضاوت نیستم و باید متولی صدور رای این تصمیم را بگیرد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس افرود:‌این اتفاق برای فوتبال کشورمان خوشایند نبود. ولی اینکه ما بخواهیم به خاطر این اتفاق به همدیگر توهین کنیم و زحمات همدیگر را نادیده بگیریم خیلی بد است. من متاثر شدم که بزرگان فوتبال‌مان با هم نامهربانانه صحبت کردند.آقایان انصاری‌فرد، پیروانی، تابش، قلعه‌نویی، با هم هم تیمی و هم اتاقی بودند. خیلی بهتر است این مسائل و بحث‌هایشان به رسانه‌ها کشیده نشود.

نکیسا در خصوص توهین‌های مهرداد میناوند به مردم اصفهان عنوان کرد: مردم اصفهان را همیشه مردمی ورزش دوست و با فرهنگ دیده‌ام. الان کارهای اجرایی را برای فدراسیون انجام می‌دهم و چیزی که از مردم اصفهان دیدم مردمی قابل احترام هستند. من پاسخگوی مطالبی که دوستان گفتند، نیستم و هیچ وقت به خودم این جسارت و جرات را ندادم که کسی را بخواهم قضاوت کنم و بخواهم به مردمم توهین کنم. از مردم هستم و بین مردم زندگی می‌کنم و از همین مردم به جایی رسیدم که به من احترام می‌گذارند. ما باید به قوه قضائیه و جایگاه عدالت و کمیته انضباطی احترام بگذاریم و این مسائل را به عهده آنها واگذار کنیم. من به تمام دوستان توصیه می‌کنم این نتایج گذراست. چند سال دیگر کسی به خاطر نمی‌آورد در فلان بازی چه نتیجه‌ای رقم خورده است. اما این کدورت‌ها و بی‌احترامی‌ها ریشه می‌دواند. این موضوع برای پیشکسوتان ما زیبنده نیست چون آنها الگوی جوانان هستند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12661

ثبت نظر

-