درمان‌ خانگی میگرن یکی از رایج‌ترین سردردهای دنیا

  • کد خبر : 125983
  • 19 مرداد 1400 - 11:02
درمان‌ خانگی میگرن یکی از رایج‌ترین سردردهای دنیا

به گزارش نیوز: میگرن،یکی از رایج‌ترین سردردهای دنیا است و یک سر درد معمولی نیست و می تواند افراد زیادی را مبتلا کند. میگرن زندگی را مختل و فرد را دچار مشکلات اساسی می کند. در ادامه این مطلب چند روش برای درمان خانگی میگرن پیشنهاد می کنیم.

اگر آن را تجربه کرده باشید می‌دانید که ممکن است درد تپنده، حالت تهوع و حساسیت به نور و صدا را تحمل کنید. وقتی حمله میگرنی رخ می‌دهد، هرکاری می‌کنید تا درد آن را تسکین دهید.درمان خانگی میگرن

درمان‌های طبیعی، روش‌های غیردارویی برای کاهش علائم میگرن هستند. این روش‌های درمانی خانگی، می‌توانند میگرن را درمان کنند یا دست‌کم، از شدت و زمان آن بکاهند.
توجه: میگرن شدید ممکن است نیاز به درمان با داروهای تجویزی یا بدون نسخه (OTC) داشته باشد. در مورد برنامه درمانی که برای شما مناسب است با پزشک خود صحبت کنید.

درمان خانگی میگرن

هات‌داگ نخورید

درمان خانگی میگرن؛ رژیم غذایی در جلوگیری از میگرن نقش اساسی دارد. بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها محرک میگرن شناخته می‌شوند، مثل:
· غذاهایی حاوی نیترات شامل هات‌داگ، کالباس، بیکن و سوسیس

خواب خیلی کم یا خیلی زیاد می‌تواند باعث سردرد شود و آستانه تحمل درد شما را پایین بیاورد. هر شب ۷ تا ۸ ساعت بخوابید و سعی کنید هر روز در یک زمان مشخص به خواب رفته و در زمان معینی بیدار شوید
· شکلات
· پنیرهای حاوی تیرامین مانند فتا، چدار، پارمزان، سوئیسی
· الکل
· خوراکی‌های حاوی افزودنی مونو سدیم گلوتامات (MSG)؛ نوعی خوش‌طعم کننده
· خوراکی‌های بسیار سرد مانند بستنی و نوشیدنی‌های یخی
· غذاهای فرآوری شده
· ترشیجات

منع مصرف ترشیجات برای درمان خانگی میگرن
· لوبیا
· میوه‌های خشک‌شده
· فرآورده‌های لبنی تخمیری مانند دوغ، خامه‌ترش و ماست

>>>بیشتر بخوانید:

این مواد غذایی به درمان میگرن شما کمک می کند!

و اما کافئین: ممکن است مقدار کمی کافئین درد میگرن را در برخی افراد کاهش دهد. همچنین کافئین در برخی داروهای میگرنی وجود دارد؛ اما، کافئین بیش از حد ممکن است باعث میگرن شود. ممکن است افراد به سردرد شدید ناشی از ترک کافئین دچار شوند.

از روغن اسطوخودوس استفاده کنید

استشمام روغن اسطوخودوس می‌تواند درد میگرنی را کاهش دهد. بر اساس تحقیقات سال ۲۰۱۲، افرادی که به مدت ۱۵ دقیقه روغن اسطوخودوس را در طی حمله میگرنی استشمام کردند، نسبت به افرادی که داروهای دیگری را استنشاق نمودند، تسکین بیشتری یافتند. می‌توان این روغن را به طور مستقیم استشمام کرد و یا بر روی شقیقه مالش داد.

طب سوزنی و فشاری را امتحان کنید

درمان خانگی میگرن؛ طب فشاری تمرین اعمال فشار با انگشتان دست و دست‌ها در نقاط خاص روی بدن برای تسکین درد و سایر علائم است. طب سوزنی نیز یک روش جایگزین معتبر برای مبتلایان به سردردهای مزمن و سایر بیماری‌هاست

درمان خانگی میگرن

. یک مطالعه نشان داد که طب فشاری ممکن است به رفع حالت تهوع ناشی از میگرن کمک نماید.

به دنبال بابونه گاوی باشید

گیاه بابونه گاوی، یک درمان بومی برای میگرن است. با این وجود، شواهد و مدارک کافی وجود ندارد که نشان دهد این گیاه می‌تواند از میگرن جلوگیری کند. هنوز هم بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که این گیاه بدون عوارض جانبی به تسکین علائم میگرن کمک می‌نماید.

روغن نعناع بمالید

درمان خانگی میگرن؛ منتول موجود در روغن نعناع باعث جلوگیری از بروز میگرن می‌شود. استفاده از محلول منتول بر پیشانی و شقیقه برای کاهش درد، حالت تهوع و حساسیت به نور ناشی از میگرن، مؤثر است.

در پی زنجبیل باشید

زنجبیل به عنوان داروی رفع حالت تهوع ناشی از بسیاری از بیماری‌ها، از جمله میگرن، عمل می‌کند. پودر زنجبیل شدت و مدت زمان میگرن را، مانند داروی تجویزی سوماتریپتان، و با عوارض جانبی کمتر کاهش می‌دهد.

زنجبیل به عنوان داروی رفع حالت تهوع

در کلاس یوگا ثبت‌نام کنید

درمان خانگی میگرن؛ یوگا از تنفس، مدیتیشن و وضعیت‌های مختلف بدنی استفاده می‌کند تا بر ارتقا سلامت بدن اثر بگذارد. یوگا ممکن است دفعات، مدت و شدت میگرن را کاهش دهد. تصور می‌شود که اضطراب را بهبود می‌بخشد، تنش در مناطق آغازگر میگرن را رفع می‌کند و سلامت عروق را بهبود می‌بخشد. اگرچه یوگا به عنوان یک راه درمان اولیه برای میگرن است، اما متخصصان معتقدند یوگا از سلامت کلی بدن حمایت می‌کند و ممکن است به عنوان یک درمان مکمل مفید باشد.

بیوفیدبک را امتحان نمایید

بیوفیدبک یک روش آرام‌بخش است. این راه به شما یاد می‌دهد که واکنش‌های خود به خودی در برابر استرس را کنترل کنید. بیوفیدبک ممکن است برای میگرن ناشی از واکنش‌های جسمی در برابر استرس مانند تنش عضلات مفید باشد.

منیزیم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

کمبود منیزیم با سردرد و میگرن مرتبط است. مطالعات نشان می‌دهد که مکمل اکسید منیزیم به جلوگیری از میگرن مرتبط با رایحه‌ها کمک می‌کند. همچنین ممکن است از میگرن مربوط به پریودی جلوگیری کند.
می‌توانید منیزیم را از طریق سبزیجات برگ سبز و آجیل و دانه‌ها دریافت کنید.

وقت ماساژ بگیرید

ماساژ هفتگی ممکن است دفعات میگرن را کاهش داده و کیفیت خواب را بهبود بخشد. ماساژ باعث افزایش درک استرس و انجام بهتر مهارت‌ها می‌شود. همچنین ماساژ به کاهش ضربان قلب، اضطراب و سطح کورتیزول کمک می‌کند.

ماساژ هفتگی

آن را خنک کنید

درمان خانگی میگرن؛ یک کمپرس یخ روی پیشانی، پوست سر یا گردن خود قرار دهید تا درد تسکین یابد. کارشناسان دقیقاً مطمئن نیستند که چرا این روش کارساز است، اما کاهش جریان خون ممکن است دلیل آن باشد. همچنین می‌توانید یک بسته ژل منجمد یا یک دستمال که در آب سرد قرار داده‌اید را امتحان کنید.

اتاق را ساکت و تاریک کنید

نور زیاد و صداهای بلند می‌تواند سردرد شما را بدتر کند. بنابراین یک نقطه به دور از سروصدا پیدا کنید و وقتی میگرن دارید بدان جا پناه برده و چراغ‌ها را خاموش کنید. این کار می‌تواند به بهبودی هر چه سریع‌تر شما کمک کند.

خوب بخوابید

درمان خانگی میگرن؛ برای جلوگیری از میگرن، به طور منظم بخوابید. خواب خیلی کم یا خیلی زیاد می‌تواند باعث سردرد شود و آستانه تحمل درد شما را پایین بیاورد. هر شب ۷ تا ۸ ساعت بخوابید و سعی کنید هر روز در یک زمان مشخص به خواب رفته و در زمان معینی بیدار شوید.

ویتامین B2 دریافت کنید

به این ویتامین ریبوفلاوین نیز گفته می‌شود و شما می‌توانید آن را در شیر، پنیر، ماهی و مرغ پیدا کنید. همچنین می‌توانید آن را به عنوان مکمل از داروخانه تهیه نمایید. مطالعات نشان می‌دهند ریبوفلاوین ممکن است به پیشگیری از میگرن کمک کند.

درمان خانگی میگرن

باباآدم مصرف کنید

درمان خانگی میگرن؛ مردم سال‌هاست که از این گیاه برای درمان درد استفاده می‌کنند. آیا این گیاه برای جلوگیری از میگرن کارآمد است؟ هنگامی که محققان تمام شواهد را بررسی کردند، دریافتند که مصرف عصاره باباآدم در برخی افراد می‌تواند باعث کاهش تعداد و شدت سردرد شود.

ورزش کنید

وقتی در میانه حمله میگرنی هستید، آن را امتحان نکنید، زیرا می‌تواند آسیب بیشتری به شما وارد کند. اما وقتی احساس خوبی دارید، یک تمرین منظم می‌تواند از سردرد جلوگیری کند. این کار باعث می‌شود بدن شما اندورفین‌ها، مواد شیمیایی ضد درد، را آزاد کند. همچنین استرس را کاهش می‌دهد و به شما در بهتر خوابیدن کمک می‌کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=125983

ثبت نظر

-