سردار سلیمانی در شکست داعش سهم به‌سزایی داشت

  • کد خبر : 12446
  • 06 اسفند 1398 - 13:20
سردار سلیمانی در شکست داعش سهم به‌سزایی داشت

“میخائیل بوگدانوف” معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی در مصاحبه با هفته نامه یونانی «To Bhma»، چنین ابراز عقیده کرده است که برخی از نقش آفرینان عرصه سیاسی آمریکا از وضعیت ناپایدار در منطقه خاورمیانه استفاده می کنند تا “از آب گل آلود ماهی بگیرند” و از جمله این اقدامات از ترور سردار “قاسم سلیمانی” یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود که اتفاقاً در مبارزه علیه تروریسم، به ویژه شکست داعش در منطقه، سهم بسزایی داشت.

اخبار سیاسی – این دیپلمات بلندپایه روس گفت: «ترور ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی در عراق، را به درستی باید تلاش آمریکا برای “ماهی گرفتن از آب گل آلود” و استفاده از بی ثباتی سیاسی و درگیری‌ها در خاورمیانه نامید. بعضی اوقات به نظر می رسد که نیروهای خاصی در میان نخبگان آمریکایی علاقه‌ای به عادی سازی ندارند، بلکه برعکس، به دنبال بی ثبات کردن اوضاع خاورمیانه بوده و از نامشخص بودن اوضاع سیاسی و درگیری‌های بی وقفه در منطقه در جهت دست یابی به منافع خاص خود استفاده می‌کنند. و از این اقدامات، ترور قاسم سلیمانی بود که اتفاقاً در مبارزه با تروریسم، به ویژه شکست داعش، سهم به سزایی داشت.»

بوگدانوف در عین حال یادآور شد که هدف اعلام شده برای “پایان دادن به جنگ‌ها در خاورمیانه” و کاهش حضور نظامیان آمریکایی در مناطق داغ جهان، که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هنگام سخنرانی خود در کنگره در اوایل ماه فوریه عنوان شد، اگر واقعاً تحقق پیدا کند، باعث بهبود اوضاع در منطقه خواهد شد.

نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه همچنین افزود: «هماهنگی اقدامات بین روسیه، ترکیه و ایران، به عنوان مثال، در چارچوب مذاکرات آستانه، “به کاهش سطح تنش در منطقه خاورمیانه کمک کرده و به یک ثبات کلی در وضعیت منجر می‌شود.»

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12446

ثبت نظر

-