ملاقات با پدری که دخترش را قهرمان گرند‌اسلم کرد؛ مربی راننده تاکسی!

  • کد خبر : 12411
  • 06 اسفند 1398 - 12:20
ملاقات با پدری که دخترش را قهرمان گرند‌اسلم کرد؛ مربی راننده تاکسی!
ملاقات با پدری که دخترش را قهرمان گرند‌اسلم کردنیوز/ نیلوفر رهگذر؛ زمان زیادی از اینکه پدر «سوفیا کنین» راننده تاکسی نیویورک بود و به‌سختی انگلیسی صحبت می‌کرد و نمی‌دانست که قرار است به کجا برود، نمی‌گذرد ولی «الکس کنین»، با اینکه تنیس را با دانش تقریباً صفر آغاز کرد، حالا مربی قهرمان تنیس گرند‌اسلم است. این مرد فروتن روس با مو‌های خاکستری، سوفیا را به دنیای تنیس معرفی کرد، او را در این ورزش پرورش داد و او را تا جایی تشویق کرد که قهرمان تنیس آزاد استرالیا شد که روز شنبه برگزار شد.

سوفیا که یک تنیس‌باز آمریکایی به‌حساب می‌آید، به این موضوع اشاره داشت که پدر بسیار باهوشش هیچ‌گونه تجربه قبلی در این رشته ورزشی نداشت، اما با مشاهده اطرافیانش، تنیس را انتخاب کرد. سوفیا بعد از متعجب کردن «گاربین موگوروسا» در اولین فینال گرند‌اسلم خود گفت: «او مشاهده کرد که چطور همه مربیان دیگر در حال مربیگری ورزشکاران‌شان بوده‌اند و حالا همه‌چیز را می‌داند. او می‌داند که درباره چه چیزی صحبت می‌کند.»

دستاورد سوفیا حالا قهرمانی در رقابت‌های تنیس اوپن استرالیا در بخش زنان است و بابت این موفقیت به پدرش بسیار مدیون است. کسی که همواره در راه رسیدن به موفقیت در تنیس زنان ملبورن، در کنارش بود. الکس کنین حالا به زمره فهرست بلندبالای پدرانی ملحق شده که قهرمانانی را پرورش داده‌اند. مثل ریچارد ویلیامز، پدر ونوس و سرنا، مایک آغاسی (آندره) و یوری شاراپووا (ماریا)، اما برخلاف برخی از پدران دیگر، که تأثیرشان ناخوشایند یا حتی منفی بوده، الکس و سوفیا با یکدیگر رابطه نزدیک و خوبی دارند. سوفیا گفت: «ما رؤیای این قهرمانی را داشتیم و این رؤیا حالا برای ما تحقق یافته است. او چیز‌های مثبت زیادی به من گفته است. او دقیقاً می‌داند درباره چه چیزی صحبت می‌کند. حتی اگر گاهی‌اوقات علاقه‌ای به پذیرش آن نداشته باشم، به او می‌گویم که حق با اوست. بله، او واقعاً به‌سختی تمرین می‌کند. واقعاً از او سپاسگزارم. ما می‌توانیم این را همیشه به شریک بشویم. مردم من را نادیده می‌گرفتند.»

الکس کنین سال ۱۹۸۷ از شوروی سابق وارد نیویورک شد و همراه با همسرش لنا و چند صد دلار در جیبش به دنبال «رؤیای آمریکایی» بود. او در شب با تاکسی رانندگی می‌کرد و در طول روز به کلاس زبان انگلیسی و مدرسه کامپیوتر می‌رفت. این مقطع زمانی برای او بسیار بسیار سخت بود که درباره آن می‌گوید: «من باید شب کار می‌کردم، صبح به مدرسه می‌رفتم. در نیویورک رانندگی می‌کردم، در تاکسی به زبان انگلیسی صحبت می‌کردم. من متوجه نمی‌شدم آن‌ها چه چیزی می‌گفتند، اما کار‌هایی که شما برای بقای خود انجام می‌دهید بسیار شگفت‌آور است. سوفیا این موضوع را می‌داند و به نظر من موجب شد تا او فرد سرسختی شود. سوفیا از سنین نوجوانی دارای استعداد بالایی بود، اما آن‌ها مشخص نبودند و قرار دادن آن در مدار تنیس هرگز آسان نبود.»

در حین فینال روز شنبه، الکس به سختی می‌توانست سوفیا را در لحظه نزدیک شدن پیروزی ببیند. او سخنرانی بعد از قهرمانی دخترش را فیلمبرداری کرد که توسط موبایلش در سراسر جهان به صورت زنده پخش شد. سوفیا گفت: «من خیلی خوشحال بودم. ما این شادی را با همدیگر شریک بودیم. او شبیه به چیزی است که اتفاق افتاده. او به من افتخار می‌کند. من آدم سرسخت و با اراده‌ای هستم و این کار را با موفقیت انجام دادم.»

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12411

ثبت نظر

-