اعدام آخرین عضو باند عقرب زرد در زندان رجایی شهر کرج / ۴ سارق مسلح اعدام شدند +عکس

  • کد خبر : 12407
  • 06 اسفند 1398 - 12:15

شوک: پرونده باند مخوف سارقان مسلح که به عقرب زرد مشهور بودند، پس از ۱۲ سال با اعدام آخرین عضو این باند مختومه شد.

پرونده باند مخوف سارقان مسلح که به عقرب زرد مشهور بودند، پس از ۱۲ سال با اعدام آخرین عضو این باند مختومه شد.

اوایل سال ۸۶ ماموران پلیس آگاهی تهران از سرقت‌های سریالی خانه‌های مناطق شمیرانات، شهرک غرب و پونک مطلع و تیم ویژه‌ای از ماموران برای دستگیری اعضای این باند مخوف وارد عمل شدند.

ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند که اعضای این باند شب‌ها به شیوه پنجره روی وارد ۵۰ خانه اعیانی در مناطق شمالی تهران شدند و دست به سرقت زده اند و در سرقت هایشان اسلحه به دست بودند.
کارآگاهان درگام بعدی به سراغ خانه‌هایی که صاحبخانه‌ها دزدان را در خانه شان مشاهده کرده و در برابر اسلحه شان تسلیم شده بودند رفتند و به کمک آن‌ها با انجام اقدامات چهره نگاری و فنی توانستند سرنخی از مخفیگاه دزدان در منطقه مارلیک کرج به دست بیاورند. همین کافی بود تا ماموران اداره ۱۷ پلیس آگاهی تهران در عملیاتی غافلگیرانه مخفیگاه سارقان را تحت نظر بگیرند و در یک عملیات ضربتی هفت نفر از اعضای این باند که سردسته آن سامان ۲۴ ساله بود دستگیر شدند.سرقت مسلحانه به محموله طلا
کارآگاهان در ادامه تحقیقات از سامان و اعضای باندش اطلاع پیدا کردند که آن‌ها پس از سرقت خودروی تویوتای مدل بالا از یک خانه اعیانی سناریوی یک سرقت مسلحانه را به اجرا گذاشته اند. در تجسس‌ها مشخص شد سامان و همدستانش سوار بر خودروی تویوتا به سراغ دو مرد طلافروش که محموله طلا همراه داشتند در جاده کوهدشت به اصفهان رفتند و پس از تیراندازی به خودروی سمند آن‌ها موفق به توقف خودروی دو مرد طلافروش شدند و اقدام به سرقت ۱۸ کیلو طلا کرده اند. در این سناریو یکی از مردان طلافروش به نام حسین با شلیک سارقان تسلیم مرگ شد و مرد دیگر که به شدت مجروح شده بود روانه بیمارستان شد. این تحقیقات زمانی حضور سامان را در این سرقت مسلحانه روشن کرد که مرد طلافروش در میان سارقان سامان را به عنوان مرد تیرانداز شناسایی کرد، اما سامان و همدستانش منکر هرگونه سرقت تویوتا و سرقت مسلحانه از مردان طلافروش بودند، اما بازجویی‌های تخصصی از سامان کافی بود تا وی سکوت را بشکند و راز این جنایت خونین را فاش کند. سامان ۲۴ ساله در اعترافاتش گفت: چندی قبل از سرقت متوجه حضور و رفت و آمد‌های دو مرد طلافروش از اصفهان به شهرمان کوهدشت شدم و فهمیدم در این رفت و آمد‌ها طلا‌های زیادی همراه خود دارند که نقشه سرقت را طراحی کردم. وی افزود: پس از طراحی با همدستی قلی، حجت و دو نفر دیگر از اعضای باند در جاده کوهدشت به اصفهان آن‌ها را غافلگیر کردیم و نقشه سرقت را به اجرا گذاشتیم. سامان ادامه داد: دو تفنگ کلاش و یک کلت کمری همراهمان بود و آن‌ها را تعقیب می‌کردیم و در منطقه‌ای خلوت با تهدید از آن‌ها خواستیم خودرو را متوقف کنند که دو مرد طلافروش تصمیم به فرار گرفتند و ما هم خودرویشان را به رگبار بستیم. کارآگاهان در تجسس‌های فنی اطلاع پیدا کردند که دزدان پس از سرقت به مخفیگاه خود به منطقه مارلیک کرج رفتند و قصد داشتند پس از آرام شدن ماجرا به یکی از شهر‌های خراسان شمالی بروند که دو روز بعد از این جنایت دستگیر شدند. در حالی که سامان و دو نفر دیگر از اعضای باندش که در سرقت مرگبار حضور داشتند دستگیر شده بودند تجسس‌ها برای دستگیری چهارمین عضو این باند آغاز شد.
دستگیری متهم فراری
سامان و دونفر از همدستانش که در ماجرای قتل حضور داشتند از سوی دادگاه انقلاب به عنوان محارب برایشان حکم اعدام صادر و تحقیقات برای دستگیری تنها متهم فراری پرونده آغاز شد. ردیابی‌ها ادامه داشت تا این که اوایل سال ۸۸ منصور تنها متهم فراری پرونده دستگیر شد، اما بعد از مدتی توانست در مسیر زندان به دادگاه از خودرو فرار کند و تلاش ماموران برای دستگیری وی دوباره از سر گرفته شد. در حالی که سامان و دو همدستش در انتظار چوبه دار بودند کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که منصور در یکی از شهر‌های اصفهان زندگی جدیدی را آغاز کرده است که در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
اجرای حکم
پاییز سال ۹۱ سامان و دو همدستش که محارب شناخته شدند و در یک سرقت مسلحانه دست به قتل یک مرد زده بودند پای چوبه دار رفتند و حکم اعدام برای آن‌ها اجرا شد. منصور نیز پس از تحقیقات از سوی دادگاه به اعدام محکوم شد و در حالی که این حکم برای دوستانش به اجرا درآمده بود هر لحظه در انتظار رفتن پای چوبه دار بود تا این که هفته گذشته منصور آخرین عضو اصلی این باند سرقت مسلحانه پای چوبه دار رفت و حکم اعدام در زندان رجایی شهر به اجرا درآمد.
بنا بر این گزارش، پرونده باند مخوف سرقت مسلحانه با اجرای آخرین حکم در زندان رجایی شهر مختومه شد.

فردا

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12407

برچسب ها

ثبت نظر

-