هشدار؛ افزایش مضامین همجنسگرایانه در انیمیشن‌های خارجی

  • کد خبر : 12288
  • 11 مرداد 1400 - 12:05
هشدار؛ افزایش مضامین همجنسگرایانه در انیمیشن‌های خارجی

نیوز: محتواهای هم‌جنسگرایانه در سریال‌ها و فیلم‌های هالیوودی موضوع جدیدی نیست اما همجنسگرایی در انیمیشن‌ها و راه پیدا کردن چنین مضامینی به فضای معصوم کودکان نشان از آموزش‌های پنهان جنسی در مسیر انقلاب جنسی غرب دارد.

مضامین همجنسگرایی در انیمیشن‌ها

شاید اولین انیمیشنی که تم همجنسگرایی را برای کودکان به صراحت تصویر کرد انیمیشن کوتاه “In a Heartbeat” بود که بعد از انتشار در یوتیوب تنها در یکی از پست‌های خود بیش از ۴۰ میلیون بار تماشا شده است و شاید در مجموع نزدیک به ۱۰۰ میلیون بار تماشا شده باشد.

تصویر انیمیشن IN A HEARTBEAT

همجنسگرایی در انیمیشن‌ها/اسباب بازی 4

بعد از این انیمیشن نیز در انیمیشن اسکاری داستان اسباب بازی ۴ دارای لحظه‌ای از حضور یک زوج همجنسگرای زن بود که کودک خود را به مهدکودک می‌برند و بعد از آن محل را ترک می‌کنند. چیزی که ناراحتی مادران آمریکایی را به دنبال داشت و موسسه «یک میلیون مادر» کمپینی برای تحریم انیمیشن  Toy Story ۴ به راه انداخت و دوازده هزار مادر آمریکایی به این کمپین پیوستند و خواستار جلوگیری از پخش این انیمیشن شدند که البته موفق نشدند و لابی‌های همجنسگرایان در والت دیزنی قوی‌تر از آن بودند که نگذارند این اثر کودکانه اکران نشود.

نمایی از همجنسگرایان در داستان اسباب بازی ۴

Onward

اما برخلاف اینکه برخی این رویه را اتفاقی و نه از روی عمد می‌پندارند بار دیگر خبر انیمیشن همجنسگرایانه دیگری با نام «Onward به پیش» منتشر شد که در آن زنی را نشان می‌دهد که از همجنس‌گرایی خود خبر می‌دهد. نکته مهم آن که این انیمیشن را نیز دیزنی تولید کرده است و حتی برای صداپیشگی آن از «لینا ویت» نویسنده و بازیگر همجنسگرا استفاده شده است.

>>>بیشتر بخوانید:

جریان‌های هالیوود در سال ۲۰۲۰؛ از همجنسگرایی تا اعتراض

نمایی از انیمیشن «به پیش»

جنگ‌ستارگان

دیزنی در سالی که گذشت تنها در حوزه انیمیشن تابو شکنی نکرد بلکه در خصوص مجموعه جنگ‌ستارگان که نزدیک به ۴۰ سال از عمر آن می‌گذرد و جزو معدود فیلم‌های نسبتاً سالم هالیوودی تلقی می‌شد، برای اولین بار نیز این مضمون غیراخلاقی را در فیلم خود به نمایش گذاشت.

جدی گرفتن مخاطبین همجنسگرا و تولید محتوا برای آنان یکی از اتفاقت حساسی است که صنعت سرگرمی سازی غرب به آن توجه کرده است. البته بیشتر از آنکه مخاطبین همجنسگرا جدی گرفته شوند این آموزش و خط دهی همجنسگرایانه است که جدی گرفته شده است. بعید به نظر می‌رسد که میزان دگرباشان جنسی آنقدر زیاد و این مسأله مهم باشد که حتی پای این موضوع به فضای کارتون‌ها نیز باز شود.

به عنوان مثال سایت شبکه نتفلیکس در میان دسته‌بندی‌های خود مانند درام، جنایی، ورزشی و… در بخشی که آثار خود را بر اساس مخاطبین مانند خانواده، کودکان و نوجوانان تقسیم بندی می‌کند، بخشی جدا برای مخاطبین هم‌جنسگرا دارد.

در هر حال اشتیاق روز افزون رسانه‌های سرگرمی‌ساز غربی برای توجه به محتوای همجنسگرایی بدون شک از برنامه‌های بلندمدت فرهنگ و نظام سلطه سکولار است که برخلاف آنکه بنیان خانواده‌ها در تهدید و وضعیت بحرانی قرار دارد باز در صدد تبلیغ فرهنگ غیراخلاقی همجنس گرایانه است که نتایج آن را نیز می‌توان به دلیل علاقه مخاطبین داخلی به سریال‌ها و فیلم‌های خارجی در جامعه خودمان مشاهده کنیم.

امیدواریم خانواده‌های ایرانی قبل از نمایش انیمیشن‌های خارجی از محتوای آن کاملاً مطمئن باشند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12288
-