وزارت بهداشت روند شیوع بیماری کرونا را کنترل شده می داند

  • کد خبر : 12257
  • 06 اسفند 1398 - 7:44

به گزارش نیوز به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه چهل و هشتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه این جلسه به بررسی شیوع بیماری کرونا در کشور و ابعاد اقتصادی آن اختصاص داشت، گفت: وظیفه دولت و دستگاههای اجرایی این است که در هر شرایطی از تامین، تولید و توزیع و قیمت کالاها اطمینان حاصل کنند و هیچ امری نباید موجب تداخل در این امور باشد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در جلسه امروز دستگاههای متولی حضور داشته و در این حوزه گزارشهای خود را ارائه کردند، گفت: دستگاه های مسئول اطمینان دادند که در روند فعالیت واحدهای تولیدی و توزیعی اشکالی ایجاد نخواهد شد و در هر موقعیتی نیز نیاز به تولید جدید یا توزیع بیشتر باشد، آمادگی لازم را دارند.

وزیر کشور با اشاره به ابعاد شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: کنترل این موضوع با حضور، همراهی و تلاش مردم و همدلی با مسئولان مشکل نخواهد بود.

وی افزود: همه مسئولان در حوزه های مختلف به ویژه وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی موضوع، دستورالعملهای لازم را صادر کرده اند و اقدامات لازم را انجام می دهند. پس از طرح این موضوع در دولت نیز، رئیس جمهور همه دستگاههای اجرایی و وزارتخانه ها را مسئول کرد تا در خدمت وزارت بهداشت باشند و همه خدمات، پشتیبانی و اقدامات لازم را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند.

وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه شبکه های رسانه ای خارج از کشور این موضوع را مانند هرموضوع دیگری دستاویز قرار می دهند تا ناکارآمدی و همچنین اختلاف و سردرگمی را در داخل کشور القاء کنند و با تولید برخی از برنامه هایی که اغلب آنها کذب است، اذهان عمومی را تشویش کنند، مانند مکاتباتی که طی چند روز که دو مورد مربوط به وزارت کشور و چندمورد مربوط به وزارت بهداشت بود، منتشر شد که کذب محض هستند.

وی اضافه کرد: رسانه های معاند از شیوه های دروغ پراکنی، برجسته سازی و خبرهای تحریف شده استفاده می کنند. ما باید در داخل با انسجام، وحدت، همکاری و همیاری بتوانیم بر این موضوع غلبه کنیم.

وزیر کشور با اشاره به گزارش وزارت بهداشت گفت: براساس آمار و ارقام و مسیر ترسیم شده از سوی بهداشت، روند شیوع این بیماری را کنترل شده و مدیریت شده می دانند که امیدواریم این روند از کنترل به سمت کاهشی و نهایتاً توقف بیانجامد.

وزیر کشور تاکید کرد: این جلسه به این دلیل تشکیل شد که همه دستگاهها بتوانند به وزارت بهداشت کمک کنند.

رحمانی فضلی درخصوص تعطیلی ها نیز گفت: براساس تصمیمی که روز گذشته در هیات دولت گرفته شد مقرر شد وزارت بهداشت، دستورالعملی برای تمامی استانداری ها و مراکز آموزشی مانند آموزش و پرورش تنظیم و ارسال کند تا متناسب با آن عمل کنند. در این زمینه هر استانی مستقل تصمیم می‌گرفت که موجب عدم وحدت رویه در امور می شد که مقرر شد متولی امر وزارت بهداشت باشد، همچنین رئیس جمهور ساختاری برای همین مسئله ایجاد و در ذیل آن ساختار، کارگروههایی نیز تشکیل دادند که اولین جلسه آن نیز فردا به ریاست رئیس جمهور برگزار خواهد شد که ضمن ابلاغ رسمی به همه دستگاهها، تصمیمات و سیاست گذاری لازم انجام گیرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12257

ثبت نظر

-