ترکیب اصلی تیم ملی ایران چقدر متحول می‌شود؟

  • کد خبر : 122062
  • 01 مرداد 1399 - 14:31
ترکیب اصلی تیم ملی ایران چقدر متحول می‌شود؟

نیوز/ آرتین زهرابی؛ دراگان اسکوچیچ تا امروز برای سرمربیگری تیم ملی، فردی فعال و باانگیزه نشان داده است؛ او در حال حاضر هیچ اردویی را به دلیل شیوع کرونا با تیم ملی تجربه نکرده اما حضوش در بازی‌های لیگ به عنوان تماشاگر ویژه نشان می‌دهد حتی در این شرایط تمایل دارد لیگ ایران را از دست ندهد.

با این همه برای اینکه بدانیم تماشای بازی‌های لیگ برای سرمربی تیم ملی چقدر مفید است باید آخرین بازی ایران در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل عراق را بررسی کنیم؛

ایران با این ترکیب به مصاف عراق رفت: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان، میلاد محمدی (۵۳- محمد نادری)، امید ابراهیمی، احمد نوراللهی، مسعود شجاعی، محمد محبی، مهدی طارمی (۶۲- وحید امیری)، سردار آزمون (۹۰- کاوه رضایی).

این ترکیب بی‌تردید توسط اسکوچیچ دستخوش تغییر و و تحولاتی خواهد شد اما این نکته قابل انکار نیست که اسکلت اصلی تیم ملی ایران را لژیونرها و بازیکنانی که در لیگ‌های خارجی توپ می‌زنند تشکیل می‌دهد. در نتیجه بد نیست سوال کنیم تماشای بی‌وقفه بازی‌های لیگ برای سرمربی تیم ملی چه فایده‌ای دارد؟

نسلی که کی‌روش در تیم ملی از آنها استفاده کرد، متشکل از همین بازیکنانی بود که در لیگ‌های خارجی بازی می‌کردند؛ چرا که تیم ملی ایران بازی‌های بسیار مهمی در تورنمنت‌های مختلف از جمله جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل حریفانی مانند اسپانیا، پرتغال و مراکش در پیش داشت؛ در نتیجه نمی‌شد با اتکا به بازی‌های داخلی و بازیکنانی که در سیستم لیگ ایرانی توپ می‌زنند مقابل مدافعی در کلاس راموس، تیم را به میدان فرستاد!

دیدن بازی‌های لیگ اما به اسکوچیچ کمک می‌کند که بخشی از استعدادهای فوتبال ایران شناسایی شوند؛ در واقع بازیکنانی در اردوهای بعدی به تیم ملی دعوت شوند که از دل لیگ بیرون آمده‌اند و همین نیروها، بعدها شانس لژیونر شدن پیدا می‌کنند.

تیم ملی ایران برای آینده خودش، به بازیکنانی نیاز دارد که به لحاظ سن و سال شرایط مناسبی داشته باشند؛ کشف پدیده‌ها از دل لیگ و حضور همین بازیکنان در لیگ‌های خارجی، نوید روزهای خوب را می‌دهد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=122062

ثبت نظر

-