تأکید بر تداوم بدون وقفه تبادلات تجاری ایران و اقلیم کردستان عراق

  • کد خبر : 12198
  • 06 اسفند 1398 - 5:13

نیوز: در دیدار سرکنسول ایران با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه بر تداوم بدون وقفه تبادلات تجاری بین ایران و اقلیم کردستان عراق و یافتن راه حل مناسب برای ورود محموله های ترانزیت در سریع ترین زمان ممکن تاکید شد.

به گزارش نیوز به نقل از فارس، «مهدی شوشتری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، صبح امروز (دوشنبه) پنجم اسفندماه با «سیروان محمود» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه دیدار  و گفتگو کرد.

در این ملاقات، آخرین وضعیت همکاری های اقتصادی فیمابین به ویژه تبادلات تجاری از طریق مرزهای زمینی بین جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق بررسی و با توجه به اقدامات پیشگیرانه دولت عراق و حکومت اقلیم کردستان برای مقابله با ویروس کرونا، طرفین بر تداوم بدون وقفه تبادلات تجاری و رویه های گمرکی در مرزهای مشترک به خصوص ضرورت یافتن راه حل مناسب برای ورود محموله های ترانزیت در سریع ترین زمان ممکن تاکید کردند.

به گزارش فارس، در پی شیوع ویروس کرونا در ایران و اقدام برخی کشورهای همسایه در بستن مرزهای مشترکشان با ایران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز (دوشنبه) در اظهاراتی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه از طریق سفارتخانه‌‌هایمان رایزنی‌هایی را با مقامات کشورهای همسایه شروع کرده‌ که  به آنها اطمینان دهند که هیچگونه موارد مشکوکی از مرزها عبور نخواهد کرد. از جمله بحث‌های گواهی صحت و سلامت و بحث کالاها مدنظر است که بتوانیم در این شرایط با کمک همدیگر و کشورهای منطقه، ضمن اینکه نگرانی همدیگر را رفع کنیم، مراودات را نیز به شکل مطلوبی ادامه دهیم.


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12198

ثبت نظر

-