مذاکرات سازمان ملل با ترکیه برای تقویت کمک‌رسانی به سوریه

  • کد خبر : 12172
  • 06 اسفند 1398 - 3:52

نیوز: سازمان ملل مذاکرات با ترکیه را با هدف تقویت کمک‌رسانی مرزی به شمال غرب سوریه و اجازه یافتن برای تخلیه نیازمندان به دریافت کمک پزشکی از جمله کودکان را با نزدیک شدن حملات افزایش داده است.

به گزارش نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مارک کوتس، معاون هماهنگ‌کننده بشردوستانه منطقه‌ای سازمان ملل در بحران سوریه گفت: درگیری‌ها اکنون به طور خطرناکی به مناطقی نزدیک می‌شود که بیش از یک میلیون تن در چادرها و مکان‌های اسکان موقت آن‌ها حضور دارند.

کوتس به خبرنگاران گفت: ما در حال مذاکره با مقام‌های ترکیه‌ای درباره راه‌های افزایش ظرفیت عبور کمک‌های مرزی از ترکیه به شمال غرب سوریه هستیم.

به طور روزانه حدود ۵۰ کامیون از گذرگاه‌های مرزی ترکیه به سمت سوریه حرکت می‌کنند و آژانس کمک‌رسانی سازمان ملل می‌خواهد این تعداد را به ۱۰۰ کامیون افزایش دهد.

این مقام سازمان ملل گفت: بنابراین کمک‌ها در جریان است. این یک عملیات بزرگ محسوب می‌شود اما واقعیت این است که این میزان کافی نیست. ما به ندرت قادر هستیم تا نیازهای مردم را برای دریافت غذا، چادر، پتو و اقلام زمستانی تامین کنیم.

مارک کوتس تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن بمباران‌ها به این منطقه، بسیاری از کانیوزن نیاز به جابه‌جایی بیمارستان را احساس می‌کنند اما هیچ مکانی برای جابه‌جایی وجود ندارد. ترکیه اجازه داده است تا برخی از پرونده‌های بشردوستانه برای درمان به آنجا اعزام شود و هماهنگی‌ها برای تعداد دیگری می‌تواند انجام شود.


این مطلب برایم مفید است
۰


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12172

ثبت نظر

-