ضجه های غمگین پیرمرد زلزله زده در آذربایجان غربی + فیلم

  • کد خبر : 11984
  • 05 اسفند 1398 - 20:24
ضجه های غمگین پیرمرد زلزله زده در آذربایجان غربی + فیلم

به گزارش نیوز ، ویدئویی از فریادهای تلخ یک پیرمرد زلزله زده در مناطق کردنشین آذربایجان غربی را در این خبر می بینید.

امیرعباس جعفری ، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی با بیان اینکه از ساعت ۹ و ۲۳ دقیقه دیروز بیش از ۶۰ زمین لرزه در منطقه قطور خوی بین ۲.۵ تا ۵.۹ ریشتر رخ داده است افزود: پس لرزه‌ها در این منطقه تداوم دارد.

وی با بیان اینکه با وجود وقوع دو زمین لرزه بزرگ ۵.۷ و ۵.۹ ریشتری در این منطقه خسارات جانی در منطقه نداشتیم ادامه داد: در ۴۳ روستای این منطقه خسارات بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی در بخش واحدهای روستایی و نیز خسارات به ۵۰۰ رأس دام را شاهد هستیم.

جعفری از ایجاد سه کمپ استقرار زلزله زدگان در این کمپ‌ها خبر داد و عنوان کرد: تمامی تجهیزات و نیروهای امدادی از زمان وقوع زمین لرزه تاکنون در منطقه مستقر بوده و مشغول امداد رسانی هستیم.

زلزله

وی در خصوص زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در منطقه زرآباد خوی و قطعی برق و تلفن در این منطقه اضافه کرد: به علت وقوع زمین‌لرزه در یک منطقه کوهستانی، تمام خطوط ارتباطی و برق منطقه قطع شده و با سیستم‌های ماهواره‌ای با افراد و مسئولان حاضر در منطقه ارتباط برقرار کردیم.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی از اتصال برق در مناطق زلزله زده خبر داد گفت: مردم شهرهای شمالی از جمله خوی و سلماس به دلیل ترس از تداوم زلزله و پس لرزه‌ها در خیابان‌ها حضور داشتند که هم اکنون شهر به حالت عادی بازگشته است.

زلزله قطور خسارت گسترده در پی نداشت و تاکنون زخمی شدن بیش از ۷۵ نفر، تلف شدن بیش از ۵۰۰ رأس دام و وارد شدن خسارت کلی و جزئی به خانه‌های ۴۳ روستا در شهرستان‌های خوی و سلماس مشخص شده‌است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=11984

ثبت نظر

-