بستری ۱۱ بیمار مشکوک به کرونا در اردبیل

  • کد خبر : 11910
  • 05 اسفند 1398 - 17:43
بستری ۱۱ بیمار مشکوک به کرونا در اردبیل

به گزارش نیوز، دکتر قدرت اخوان اکبری در نشست قرارگاه پدافند زیستی اردبیل اظهار کرد: تاکنون مواردی از بیماران مشکوک در مراکز درمانی این استان بستری شده‌اند.

وی افزود: ۹ نفر در اردبیل و ۲ نفر در شهرستان پارس آباد مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان‌های این دو شهرستان بستری هستند که نمونه آزمایش آنها جهت بررسی و اعلام نتیجه به تهران ارسال شده که در صورت مشخص شدن نتایج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اختصاص مرکز ترومای اردبیل به بیماران مشکوک کرونا

وی از اختصاص مرکز ترومای اردبیل به بیماران مشکوک به کرونا خبر داد و گفت: آمبولانس‌های ویژه برای انتقال افراد مشکوک مبتلا به کرونا از منازل‌ به مراکز درمانی و یا از شهرستان‌ها در صورت لزوم به مرکز استان در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: در مجموع وضعیت استان اردبیل از لحاظ شیوع ویروس کرونا معمولی و در مقایسه با استان‌های درگیر این بیماری مطلوب است.

پیشگیری در کنترل و مهار ویروس موثر است

اخوان اکبری آموزش افراد و خانواده‌ها را یک موضوع اساسی در کنترل و مهار ویروس و بیماری کرونا دانست و تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اقدامات مطلوبی را در این زمینه در ادارات، مراکز آموزشی و دیگر نقاط تجمع مردم آغاز کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود:کاستن از تجمع افراد و به حداقل ممکن رساندن آن به‌منظور مهار شیوع ویروس کرونا یک کار اساسی و ضروری است و برای این منظور با هماهنگی کمیته‌های ویژه و نیز شورای تامین استان اردبیل تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته و تا پایان هفته جاری ادامه خواهد یافت.

وی همچنین ضدعفونی دستگاه‌های عمومی مانند خودپردازها، اتوبوس‌ها و تعطیلی بعضی مراکز تجمع و عرضه مواد خوراکی مانند قهوه خانه‌ها و آب‌های معدنی را از دیگر اقدامات انجام شده برای کنترل بیماری کرونا در استان اردبیل ذکر کرد.

توزیع ۷۰هزار ماسک و مواد ضدعفونی کننده در استان اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این نشست از توزیع ۷۰ هزار عدد ماسک به همراه بعضی مواد ضدعفونی کننده دیگر از جمله الکل اتانول در استان خبر داد و افزود: خرید و فروش این‌گونه اقلام بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شده و در استان‌ها با نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع می‌شود.

اخوان اکبری خواستار حفظ آرامش در عین آمادگی و اقدامات پیشگیرانه در مقابل این ویروس ازسوی مردم شد و گفت: خطرات این ویروس از بیماری آنفلوانزا که قبلا شایع شده بود بیشتر نیست و بیش از ۸۰ درصد از مبتلایان به این بیماری شاید دچار علایم شدید نمی‌شوند و این بیماری را مانند یک سرماخوردگی ساده پشت سر می‌گذارند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=11910

ثبت نظر

-