خواب آلودگی را چگونه درمان کنیم؟

  • کد خبر : 11672
  • 05 اسفند 1398 - 9:18
خواب آلودگی را چگونه  درمان کنیم؟

کد خبر: ۱۴۴۳۰۱

تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ – ۰۸:۴۳

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: با شناخت علت زمینه‌ای خواب آلودگی می‌توانیم این مشکل را برطرف کنیم.

به گزارش نیوز: پیام فرح‌بخش، متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بحث خواب آلودگی افراد به خصوص هنگام صبح مربوط به دو مسئله است؛ یا افراد دچار کمبود خواب شبانه هستند و یا اینکه فرد دچار استرس نگرانی و چاقی است. با توجه به شناخت علت زمینه‌ای خواب‌آلودگی، باید برنامه‌ریزی مناسب انجام شود.

او افزود: پس از شناخت علت زمینه‌ای خواب آلودگی می‌توانیم به درمان آن بپردازیم؛ برای مثال اگر فرد دچار چاقی و تنگی نفس است؛ باید از لحاظ تغذیه و رژیم درمانی مورد درمان قرار بگیرد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد:  اگر فرد در شبانه روز خواب کافی ندارد باید با اصلاح مدیریت خواب این مشکل را رفع کند. اگر دچار استرس باشد برای مثال شخصی صبح از خواب بیدار می‌شود، اما احساس ضعف و خواب آلودگی بسیار شدیدی دارد باید با مراجعه به پزشک معالج، خواب آلودگی خود را رفع کند.

او تصریح کرد: با شناخت علت زمینه‌ای خواب آلودگی می‌توانیم این مشکل را به خصوص هنگام صبح، برطرف کنیم.

پیام فرح بخش در خصوص کاهش خواب آلودگی با مصرف مواد تغذیه‌ای بیان کرد: مواد کافئین دار مانند قهوه کمک کننده خوبی برای درمان خواب آلودگی به ویژه در صبح است، اما استفاده از مواد کربنی مانند قند، شکر، عسل و یا آب ولرم به همراه عسل هیچ تاثیری در درمان خواب آلودگی ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=11672

ثبت نظر

-