پروین: مشکل پرسپولیس ناهماهنگی است نه یحیی

  • کد خبر : 11380
  • 04 اسفند 1398 - 22:12
پروین: مشکل پرسپولیس ناهماهنگی است نه یحیی

نیوز/ کاوه علی‌اسماعیلی؛ پرسپولیس برای دیدار مقابل سپاهان آماده می‌شود، اما در سه دیدار گذشته خود تنها به دو تساوی و یک شکست رسیده و این موضوع برای تیم تحت هدایت یحیی گل‌محمدی با آن همه ستاره، چندان جالب به نظر نمی‌رسد. در همین زمینه، پای صحبت‌های علی پروین نشستیم. پروین که این روز‌ها کم‌صحبت و کم‌خبر شده، نظرات جالبی در مورد شرایط کنونی پرسپولیس داشت که می‌خوانید.

مدتی است از شما بی‌خبر هستیم. اوضاع و احوال چطور است؟
ما هم کنار فوتبال هستیم. مشغول رتق و فتق امور باشگاه پیشکسوتان هستیم و با آقای شیرینی کار‌ها را پیش می‌بریم. ما که همیشه هستیم. بالاخره پیشکسوتان کار دارند و ما هم این وظیفه را برعهده گرفته‌ایم.

پرسپولیس در سه بازی گذشته مقابل استقلال، الدحیل قطر و الشارجه امارات به پیروزی نرسید. نظر شما در این مورد چیست؟
از این طرف، پرسپولیس تغییرات داشته و کالدرون رفت و از آن طرف نیم‌فصل مقارن شد با حضور یحیی گل‌محمدی. کادر فنی جدید کمی دیر آمد و شرایطی نبود که بگوییم تیم باید حتماً نتیجه بگیرد. یحیی هم تا به حال خوب جلو رفته ولی در سه بازی گذشته، سه تا حریف گردن‌کلفت به پرسپولیس خورد. الان نباید به قبل فکر کرد، باید بگوییم ان‌شا‌الله در باقی بازی‌ها این امتیازات برگردد.

برخی هواداران می‌گویند پرسپولیس راحت گل می‌خورد و سخت گل می‌زند. شما این انتقاد را قبول دارید؟
همان‌طور که گفتم مربیان جدید دیر به تیم اضافه شدند و طول می‌کشد با شرایط پرسپولیس هماهنگ شوند. تیمی که هماهنگی نداشته باشد، این‌طور می‌شود. بنده خدا یحیی هنوز ترکیب اصلی خودش و تاکتیکی که باید استفاده کند را نشناخته و نیاز به زمان دارد. ما هم باید از او حمایت کنیم.

به نظر شما، یحیی گل‌محمدی شخصیتی دارد که بتواند پرسپولیس را نجات دهد؟
صددرصد. حتماً. یحیی شاگرد خودم بوده و تازه دارد از بازیکنانش شناخت پیدا می‌کند. در ذوب‌آهن و پدیده هم خیلی خوب بود و هر جا رفت، سبب خیر بود، اینجا هم می‌تواند موفق باشد. من خیلی خوشبین هستم. الان که مشکل پرسپولیس ناهماهنگی بازیکنانش است نه حضور یحیی گل‌محمدی. ان‌شا‌ءا… این مشکل حل شود، پرسپولیس هم نتیجه می‌گیرد.

پرسپولیس به تازگی دو مهاجم خارجی به نام اوساگونا و استوکس جذب کرده. این دو بازیکن را چطور دیدید؟
این‌ها که اصلاً در پرسپولیس بازی نکرده بودند و جو بازی در این تیم را نمی‌شناختند. بازیکن خارجی باید به ایران بیاید و با جو بازی در پرسپولیس آشنا شود، آن وقت می‌توانیم در موردش حرف بزنیم. الان که این‌ها هنوز با تیم هماهنگ نشده‌اند و ما هم آن‌ها را نمی‌شناسیم. باید صبر کنیم و ببینیم می‌توانند به تیم کمک کنند یا نه. الان نظر دادن در مورد این‌ها زود است.

چرا نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا نتوانستند به اندازه کافی موفق باشند؟
شما اول ببینید آن‌ها چه امکاناتی دارند و ما چه امکاناتی. همان مانژوکیچ که مقابل پرسپولیس بازی کرد، پول خریدش اندازه کل بودجه این باشگاه است. آن‌ها پول دارند، امکانات دارند و معلوم است که ما مقابل آن‌ها به مشکل می‌خوریم. البته بچه‌ها تا به حال با غیرت و تعصب بازی کرده‌اند و ان‌شا‌الله در ۴ بازی بعدی، همه نماینده‌های ایران می‌توانند امتیازات را جبران کنند، اما اصلاً امکانات فوتبال ما با باشگاه‌های کشور‌های دیگر به خصوص کشور‌های عربی قابل قیاس نیست.

پرسپولیس روز یک‌شنبه با سپاهان بازی دارد. به نظر شما چه تیمی برنده بازی می‌شود؟
من خیلی به این بازی امیدوار هستم. البته بازی مشکلی است. امیر قلعه‌نویی تیم خوب و روپایی ساخته که مدعی قهرمانی است و می‌تواند برای پرسپولیس دردسر درست کند. او در دور رفت هم پرسپولیس را در تهران شکست داده بود و می‌تواند این کار را دوباره انجام دهد، اما من فکر می‌کنم شانس برد پرسپولیس بیشتر باشد. بچه‌ها مراقب باشند و تمرکز کنند، حتماً می‌توانند ۳ امتیاز را بگیرند. این بازی خیلی اهمیت دارد، چون پرسپولیس برنده شود، یک قدم بلند به سمت قهرمانی برمی‌دارد.

آخرین سؤال ما خارج از محدوده باشگاهی است. دراگان اسکوچیچ می‌تواند به تیم ملی ایران کمک کند یا شما هم او را مربی کوچکی برای تیم ملی می‌دانید؟
به نظر من انتخاب خوبی بود و می‌تواند نتایج خوبی بگیرد. مربی خوبی بوده و بالاخره انتخاب شده است. الان وقت انتقاد نیست. ما هم باید حمایت کنیم که ان‌شا‌ءا… تیم ملی به جام جهانی برود. من امیدوارم او با تیم ملی نتیجه بگیرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=11380

ثبت نظر

-