چرا بعد از درمان سرماخوردگی هم سرفه ادامه دارد؟ | ترجمه اختصاصی

  • کد خبر : 11293
  • 04 اسفند 1398 - 19:09
چرا بعد از درمان سرماخوردگی هم سرفه ادامه دارد؟ | ترجمه اختصاصی

کد خبر: ۱۴۴۱۹۹

تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ – ۰۹:۵۵

چرا بعد از درمان سرماخوردگی هم سرفه ادامه دارد؟ | ترجمه اختصاصی

خلطی که در گلویتان مانده به معنای طولانی شدن سرماخوردگی شما نیست. با ما همراه باشید تا با دلایل آن آشنا شوید.

به گزارش سرویس ترجمه نیوز هیچکس نمیخواهد دوره بیماری سرماخوردگی اش بیشتر از دو هفته ادامه داشته باشد. علائمی مانند سرفه که بواسطه ویروس سرماخوردگی یا عفونت ایجاد شده، می تواند در نتیجه مبارزه سیستم ایمنی بدن با بیماری باشد.
گلبول های سفید خون به مبارزه با بیماری می شتابند، حتی پس از از بین رفتن تب یا ویروس بدن بازهم به مبارزه با عفونت می پردازد و منجر به علائم مقاومتی می شود.
در زمان سرماخوردگی مخاط ایجاد شده و حفره های بینی و سینوس ها شروع به ریزش در پشت گلو کرده و باعث می شود که شروع به سرفه کنید. درصورتی که یکبار حالتان خوب می شود و مجددا احساس سرما خوردگی می کنید، این وضعیت نشان دهنده عفونت دیگری است.
آسم
سرفه می تواند در نتیجه آسم ایجاد شود، در مواقعی نیز افراد پس از سرماخوردگی از خود علائم آسم را نشان می دهند. وقتی راه های تنفسی به سمت شش ها گرفته می شوند، حالت تنگی نفس پیش می آید. اگر در سرفه خود احساس خس خس کردید، نشانه این است که چیزی بجز یک سرماخوردگی ساده وجود دارد.
نشانه های دیگری نیز وجود دارند که مانند سرماخوردگی هستند. مانند آبریزش بینی، رفلاکس معده و تپش قلب. سرماخوردگی عادی نهایتا باید ۵-۷ روز طول بکشد. اگر احساس تب دارید و یا فکر می کنید که علائم سرماخوردگی در شما بهبود نیافته، برای اطمینان از نتیجه حتما آزمایش دهید، زیرا هیچ کس بدنتان را بخوبی خودتان نمی شناسد.
مواردی که باید مجددا در این آزمایش مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از:
اگر بیش از اندازه و به مدت طولانی سرفه می کنید
اگر روند سرفه کردنتان تغییر کرده، مثلا سرفه خشک به سرفه خلط دار تبدیل شده است
وقتی که خون در سرفه دیده شود
حداقل ۲۴ ساعت پس از مشاهده علائم بیماری، بیماری مسری خواهد بود، زیرا بدنتان درحال جابجایی بیماری است. اگر عفونتی داشته باشید که منجر به تب شود، معمولا در مواقعی که تب فروکش می کند احتمال مسری بودن بیماری نیز کاهش می یابد.
اما در صورت استفاده از آنتی بیوتیک ظرف ۲۴ ساعت عفونت از بین خواهد رفت.
اگر سرماخوردگی بواسطه یک سرمای عادی باشد، می توان از داروهای بدون نسخه ای که حاوی دکسترومدروفن هستند استفاده کرد. هرچند باید در استفاده از قرص های کدئین دار احتیاط کرد. کدئین  دارای عوارض جانبی یا پتانسیل بالقوه است.
سرفه به واسطه گیرنده های تحریک شده در گلو و شش ها ایجاد می شود، پس عفونت می تواند حساسیت این گیرنده ها را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهد. می توان بواسطه برخی داروها این حساسیت ها را کاهش داد.
استفاده از اسپری هایی مانند کلراسپتیک گزینه خوبی برای درمان محسوب می شوند.
این داروها کاملا توسط FDA تعریف نشده اند، بنابراین همیشه نمی دانید که درحال استفاده چه چیزی هستید. پس بهتر از مواد طبیعی مانند عسل وچای استفاده کنید. عسل گلو را پوشش می دهد. در کودکان بالای یک سال استفاده از عسل می تواند باعث بهبود علائم شود. گرچه سرفه را کاملا از بین نمی برد.
البته به گفته پزشکان در زمان ابتدا به بیماری استفاده از ویتامین c یا زینک چندان چاره ساز نیست، بلکه این ویتامین ها در مراحل اولیه بیماری و قبل از ابتلا شدن بیشتر کارایی دارند. این ویتامین ها قدرت و شدت سرماخوردگی را کاهش می دهند. برای بهبود سرماخوردگی فقط باید به آن زمان دهید.


لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=11293

ثبت نظر

-