توصیه های بهداشتی مقابله با کرونا برای بیماران نادر

  • کد خبر : 11236
  • 04 اسفند 1398 - 18:04
توصیه های بهداشتی مقابله با کرونا برای بیماران نادر

کد خبر: ۱۴۴۲۴۱

تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۴:۲۰

مدیر عامل بنیاد بیماری های نادر ایران به بیماران نادر، به ارائه توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس پرداخت.

به گزارش نیوز: حمیدرضا ادراکی، با بیان اینکه بیماران نادر خصوصا بیماران دارای نقص سیستم ایمنی به دلیل مشکلات زمینه ای بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، ابراز امیدواری کرد مسئولین حوزه بهداشت و درمان بتوانند این بحران اپیدمیک را کنترل و از شیوع بیشتر آن جلوگیری کنند.    

وی در ادامه به توصیه های بهداشتی پرداخت و گفت: حتی الامکان از شرکت در مهمانی ها و دور همی های غیر ضروری انصراف ورزید. از غذاهای بیرون از منزل  خصوصا فست فود یا خوراکی های خام اجتناب نمایید.

ادراکی افزود: استفاده از وسایل ارتباطی و حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، قطار ، مترو و یا BRT و یا حتی تاکسی را به حداقل رسانید. کمتر از دستگاه های خودپرداز(عابر بانک) استفاده نمایید.

وی گفت: در داخل آسانسور دکمه ها را با یک خودکار ویا گوش پاک کن انتخاب نمایید. در مجامع تحصیلی و یا ادارات عمومی از خودکارهای مشترک استفاده ننموده و از خودکار شخصی استفاده کنید.

ادراکی با عنوان این مطلب که دخانیات را کنار گذاشته و از قلیان اصلا استفاده نکنید، ادامه داد: از نگهداری حیوانات زنده منصرف شوید و ارتباطی با آنها نداشته باشید.

وی افزود: فعلا از رفتن به سفرهای غیر ضروری و یا زیارت و مجامع عمومی مثل سینما و تئاتر و مساجد و نمازخانه ها استنکاف ورزید. ضمن اینکه ضریح و درب بقاع متبرکه و مساجد را نبوسید.

ادراکی گفت: حتی الامکان زمان استفاده از تلفن همراه از بلندگو استفاده نموده و آن را به گوشتان نچسبانید. دست ها را مرتب با صابون و به خصوص مایع شستشوی ضد عفونی بشویید.

وی اظهار داشت: مایعات و خصوصا مایعات گرم فراوان بنوشید. صورت و بینی خود را با  آب گرم بخور و گلوی خود را با آب گرم و نمک غرغره نمایید.

ادراکی گفت: از غذاهای گرم بیشتر استفاده نمایید و به غذای خود زردچوبه، سیاهدانه، عسل، سیر، زنجبیل و یا دارچین اضافه کنید. ضمن اینکه با افزایش مصرف میوه ها و آب میوه های تازه و مرکبات، میزان ایمنی بدن خود را افزایش دهید.

مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران، در پایان افزود: در صورت تب و یا سرفه حتما به بیمارستان مراجعه نموده تا تحت مراقبت قرار گیرید. به توصیه های ایمنی سایت بنیاد بیماری های نادر و پیام های موجود در اینستاگرام دقت فرمایید و در صورت هر گونه احتمال بیماری ویروسی کرونا با پزشک متخصص خود تماس بگیرید.

منبع: مهر

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=11236

برچسب ها

ثبت نظر

-