فتح‌الله‌زاده: استقلال مدیرعامل نمی‌خواهد، آدم پولدار می‌خواهد!

  • کد خبر : 11193
  • 04 اسفند 1398 - 17:07
فتح‌الله‌زاده: استقلال مدیرعامل نمی‌خواهد، آدم پولدار می‌خواهد!

به گزارش نیوز، صبح امروز خبری منتشر شد مبنی بر این که برند استقلال به خاطر بدهی سیصدمیلیون تومانی با حکم دادگاه توقیف و به مزایده گذاشته شده است. این خبر باعث شد تا بار دیگر پای مدیران سابق باشگاه از جمله علی فتح ا.. زاده به میان بیاید که این بدهی از دوره مدیریت او برجامانده است. همین بهانه خوبی بود تا گفتگوی مفصلی با این چهره استقلالی ها داشته باشیم، مردی که فاصله چندانی با مدیرعاملی مجدد باشگاه نداشت اما از حضور در هیات مدیره استعفا داد و با گله های بسیار عطای کار را به لقایش بخشید.

خبر توقیف برند استقلال را شنیدید؟
خبرهایی خواندم و باز هم تاسف خوردم از این که مجدد همه کاسه کوزه ها را سر من شکستند. انگار باشگاه استقلال هر چه بدهی دارد علی فتح ا.. زاده رقم زده و دیگرانی در آن نقش نداشتند! بعضی شب ها تا صبح خوابم نمی برد و به این فکر می کنم که چطوری ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی استقلال را من رقم زدم! گویی دیگران هیچ نقشی در این بدهی نداشته و همه تقصیرات به گردن من است آن هم بعد از شش سال دوری از باشگاه. گردن ما از مو باریک تر است و این هم روی تمام ناملایمتی و ناجوانمردی های برخی دوستان.

قصه این بدهی که منجر به توقیف و مزایده برند شد، چیست؟
۱۲۰ میلیون بدهی به یک نفر را که کامل برای ما کار کرده را ندادند و شد این ماجرا. واقعا به دور از مرام و معرفت است که دوستان مدیریت بعد از ما این پول که حق طبیعی آن بازیکن است را ندادند اما بدهی میلیاردی به بازیکن خارجی دادند که یک دقیقه هم بازی نکرده تا برند به مزایده برود. آقایان دست ها رو شده و هوادار هم خسته از این دروغ هاست.

قبول دارید که موضوع بدهی های استقلال هیچ وقت تمام شدنی نیست؟
باور کنید من وقتی آمدم به غیر از مالیات ۳۰ میلیارد بدهی بود که گفتم ۱۵ میلیارد بدهید من صفرش کنم. خب دوستان وقت بی معرفتی کردند اما سئوال من اینجاست از روزی که من رفتم تا الان رقمی در حدود  ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد در این باشگاه پول آمده وخرج کردند اما دریغ از این که بدهی ها صاف شود. می گویند من بدهی درست کردم اصلا حرف شان متین اما سئوالم اینجاست من با ۶۰ میلیارد خرج، سه جام آوردم اما آقایان با ۶۰۰ میلیارد یک جام نتوانستند بیاورند.

واقعا ۶۰۰ میلیارد تومان پول به باشگاه تزریق شده است؟
از شش سال پیش به این طرف ۶۰۰ میلیارد پول به باشگاه تزریق شده یعنی سالی ۱۰۰ میلیارد تومان و قطع به یقین کمتر از آن نیست. اما با این پول بدهی ۱۲۰ میلیونی کسی که برای باشگاه زحمت کشیده را ندادند و کار به اینجا کشیده شده است.

ماجرای مدیرعاملی شما کاملا بسته شد؟
الان باشگاه به مدیرعامل نیاز ندارد بلکه آدم پولدار میخواهد!  پول داشته باشی به هرجا که بخواهی میرسی (باخنده)

طعنه سنگینی بود؟
طعنه نیست واقعیت است. شما پول داشته باش به بالاترین مقام میرسی چه برسد به مدیرعاملی باشگاهی مثل استقلال که نیاز به تخصص و تفکر حرفه ای دارد. قصه حضور من در استقلال هیچ وقت بسته نیست اما من باید راضی باشم که برگردم.

یعنی الان راضی نیستید؟
درستش این است که التماس می کنند برگردم. متاسفانه یک عده مدام می گویند من التماس می کنم برگردم اما واقعیتش بالعکس این ماجراست.

اما حاج آقا هنوز هم منتقدان زیادی نسبت به مدیریت شما وجود دارد به خصوص در مسائل مالی و بدهی‌های به جا مانده در باشگاه؟
آدمی هستم با پرونده ای کاملا شفاف هم از حیث مدیریتی هم از حیث مالی . من ادعا می کنم از تمامی مدیران باشگاه استقلال به لحاظ مالی شفاف تر هستم . هر کدام از مدیران ادعا می کنند شفاف تر از من هستند دعوت به مناظره می کنم تا همه ببینند که من درست می گویم یا آنهایی که مدام دروغ به خورد طرفداران مظلوم باشگاه می دهند.البته با تمام این تفاسیر من می خواهم یک واقعیت را بگویم.

چه واقعیتی؟
این که کار کردن در استقلال زیاد هم سخت نیست حتی در این شرایط که بدهی ها سر به فلک کشیده است. بنده حاضرم استقلال را همان طورکه تحویل دادم با همان بدهی ها +۲۰ میلیارد هم بگذارند روی بدهی هایش بدهند تحویل من . مخلص کلام حاضرم این شکلی باشگاه را تحویل بگیرم بدهی ها الان خیلی بیشتر است سه یا چهار برابر آن موقع است .

گیریم که تحویل گرفتید چگونه استقلال را تحویل می‌دهید؟
تحویل بگیرم مثل گل و بلبل تحویل می‌دهم.

چرا آن موقع تحویل ندادید؟
 آن موقع هم سازمان به عهدش وفا نکرد هم شرایط امکاناتی ایرانسل و همراه اول و ستاره مربع و هویج! نبود. با این وجود با افتخار می گویم کمپ مرحوم حجازی الان هزار میلیارد برای باشگاه ارزش نهفته دارد. اصلا ما در کمپ هیچ کاری هم نکردیم این بود که بیست سال است باشگاه از آن مکان بهره می برد که سالی یک میلیارد هم اجاره نداده باشد می شود ۲۰ میلیارد پس پول کمی نیست.ضمن این که در دوران مدیریت من کم بدهی انباشته، پرداخت نشد. متاسفانه برخی دوستان با پنهان کردن واقعیت ها سعی در توجیه پرونده سیاه کاری خود دارند اما هیچگاه ماه پشت ابر نمی ماند.

استقلال بعد از استراماچونی را چطور می بینید؟
نه سمتی دارم نه مسئولیتی که بخواهم راجع به استقلال حرفی بزنم اما چون فرهاد شاگرد من است باید به او اشاره ای داشته باشم که چقدر فداکارانه و خوب با دست بسته کارش را انجام می دهد. هشت بازیکن کلیدی را نداشت اما با شهامت رفت، بازی کرد و هیچ گله ای نداشت. مقابل نماینده عربستان با شجاعت بازی کرد آن هم مقابل تیمی تا بن دندان مسلح که در نهایت از داور خواستند صدقه و نفقه بدهد به الاهلی تا گل سالم استقلال مردود شود.

استقلال با این شرایط می تواند از گروه آسیایی صعود کند؟
استقلال از این گروه صعود می کند چون تیمی قدرتمند است که اهداف زیادی در سر دارد. قطعا صعود خواهد کرد.ببینید حالا که حرف به اینجا کشید من یک سئوال از خود شما دارم که در چند و چون اخبار استقلال هستید.

چه سئوالی؟
مگر چند سال نیست که مدام وعده پرداخت همه بدهی های دوران گذشته را می دهند؟ مگر نگفتند نمی توانیم بازیکن بگیریم چون بدهی ها را دادیم؟ پس دیدید پرداخت نکردند! پس این همه پول در این سال ها چه شد؟!  در سال آخر من در باشگاه کل هزینه های باشگاه بیست میلیارد بود. البته در تراز مالی که دادیم ۲۴ میلیارد درج شد اما چون ۲۰ درصد جریمه داشتیم شد ۲۰ میلیارد کل هزینه های تیم. قرار بود طبق توافق با سازمان تربیت بدنی ۵۰ – ۵۰ باشد من چقدر می دادم ۱۰ میلیارد اما ۱۶٫۵ میلیارد دادم که درآمدزایی کردم یعنی شش میلیارد سود. طرف مقابل پول را نداده میگویند من بدهکارم. حالا مردم قضاوت کنند که من بدهکارم یا سازمان؟ جالب اینجاست از ۱۶ میلیاردی که من درآمدزایی کردم نزدیک به دومیلیارد تومان کمک های بلاعوض بنده و دوستانم است. ما کمک هم کردیم اما نه در بوق و کرنا کردیم نه چیزی. قرض هم ندادیم و بخشیدیم برای کمک به باشگاه. خواهشم از قلم های با وجدان این است که برای مصاحبه با شما تحلیلی ننویسد. هر کس حرفی دارد بیاید روبروی هم صحبت و مناظره بگذاریم تا سیه روی شود هر که در آن غش باشد!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=11193

ثبت نظر

-