سفر ریلی به شهر گنجینه های مدفون

  • کد خبر : 10903
  • 04 اسفند 1398 - 11:06
سفر ریلی به شهر گنجینه های مدفون

سفر با قطار به کرمان یکی از گزینه هایی است که شاید کمتر به آن فکر کرده باشید. اکنون، صد سال است که از عمر راه آهن عظیم ایران می گذرد و این مار پیچ خورده که بر روی سینه ایران چمبره زده، به جای اینکه به دوران پوسیدگی و فرتوت شدن خود نزدیک شود، با همت متخصصان این رشته و با همت کارگران ایرانی، هر روز جوان تر می شود. یک از قسمت های بدنه این خط بلند، به یکی از اسرارآمیز ترین شهرهای ایران یعنی کرمان ختم می شود و باز از دل این شهر به شهرهای دیگر ادامه پیدا می کند. سوار بر ریل ها می شویم تا با قطار کرمان به این شهر زیبا سفر می کنیم و مروری بر خط ریلی آن خواهیم داشت.سفر ریلی به شهر گنجینه های مدفون

حرکت بر روی ریل ها آغاز می شود!

فهمیدن این که چرا آنقدر عجله داریم، کمی عجیب است و دانستن این که چرا به خود اجازه نمی دهیم تا از مسیر، بیش و پیش از مقصد لذت ببریم عجیب تر. شاید قبل از حرکت، باید به نوع حرکتمان فکر کنیم تا بتوانیم با انتخابی درست، از قدم به قدم مسیر لذت ببریم و هر آن چه که باید را ببینیم و تجربه کنیم. ریل ها و قطارها! درست است! بهترین نوع حرکت و رسیدن، آن حرکتی است که پیوسته و با یک میزان سرعت مشخص باشد. قطار طوری حرکت می کند که انگار خودش بیش از مسافران عاشق سفر کردن است! چنان در میان مسیرهایی پیچ وتاب می خورد که انگار نه انگار، هزاران و یا شاید میلیون ها بار است که آن مسیر همیشگی را طی می کند تا به مقصد برسد. قطار عاشق است و خود را سینه خیز به سمت مقصد می کشاند. برای کسانی که مانند قطار، عاشق سفر کردن هستند و می خواهند از لحظه به لحظه سفرشان لذت ببرند، خرید بلیط قطار کرمان یک ضرورت محسوب می شود. حتما لازم نیست که در کرمان، کسی منتظر شما باشد و یا شخصی شما را دعوت کرده باشد؛ هر زمانی که بر روی خط ریلی این شهر سوار شدید، مطمئن باشید که قلب پر از گنجینه های مدفون منتظر شما است و از شما به گرمی استقبال می کند. محمدیه، کاشان، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق و در نهایت زرند، همگی، ایستگاه هایی هستند که بر سر راه مسافران مقصد راه آهن کرمان قرار گرفته اند. یک بار دیگر مرور کنیم. محمدیه و سپس کاشان! شهری که از طبیعتی دشتی و زیبا برخوردار است و کافی است تا دم پنجره قطار قرار بگیرید تا متوجه تمام دلتاها و جلگه های زیبایی بشوید که در مسیر این شهر قرار گرفته اند. پس از توقفی کوتاه، دوباره قطار کرمان به راه می افتد و به سمت شهرهای زواره و نائین و اردکان به راه می افتد و بعد از توقف و حرکت از ایستگاه های این سه استان، به شهر کاشی ایران یعنی میبد می رسد. در ایستگاه قطار میبد، بی شک مسافران خارجی را می بینید که از قطار پیاده می شوند و ظاهری متفاوت و بور و سور دارند و به زبانی دیگر صحبت می کنند. از خود می پرسید که آن ها در ایستگاه میبد چه می خواهند و برای چه از قطار پیاده شده اند؟! پاسخ به این سوال کاملا واضح است! این مسافران، سرمایه گذاران خارجی هستند که برای کیمیای کاشی میبد، به این شهر سفر کرده اند تا بتوانند با عقد قرارداد، میزان قابل توجهی از کاشی ها و سرامیک های بی نظیر این شهر کهن را بخرند. ایستگاه راه آهن یزد، ایستگاه بعدی توقف قطار کرمان است. یزد، بزرگ ترین و تنها شهر خشتی جهان که همچنان به قوه خود باقی است و هر ساله، هزاران مسافر را از سراسر جهان به طرف خود جذب می کند، عده ای از همین مسافران خود را از دست امانت دار قطار کرمان تحویل می گیرد. ایستگاه های بافق و زرند نیز ایستگاه های پایانی هستند که پس از یزد، برای رسیدن به کرمان، باید از آن ها بگذرید. در نهایت بعد از گذشت نزدیک به ۱۲ ساعت، به کرمان می رسید و می توانید در یکی از هتل های کرمان که از قبل رزرو کرده اید، ساکن شوید.حرکت بر روی ریل ها آغاز می شود!

قطارها به طرف ایستگاه راه آهن کرمان!

مسافرت به کرمان با وسایل نقلیه ای مانند اتومبیل شخصی، مانند سفر به شهرهای دیگر ایران، سختی های خود را به همراه دارد؛ یکی از همین مشکلات این است که برای رسیدن به مقصد باید بیش از ۱۰ ساعت رانندگی کنید و فقط خدا می داند که بعد از رسیدن به مقصد چقدر خسته هستید. هزینه مصرف سوخت را هم که کنار بگذارید، نمی توانید از خطراتی که در جاده هر مسافری را تهدید می کند چشم پوشی کنید. خوب! چه بهتر که با یکی از قطارهای با کیفیتی، این سفر را شروع کنید که مستقیم شما را به سمت کرمان می برند و اصلا، مقصدشان کرمان است.

اگر مسافر کرمان هستید، با خرید بلیط قطار کرمان، سوار بر یکی از کوپه های درجه یک چهار تخته قطار غزال در مسیر کرمان بشوید. صندلی های راحت و تختخواب شو، میان وعده های خوشمزه، رستوران باکیفیت با فهرستی متنوع از غذاهای مختلف، اتصال مستقیم به اینترنت در تمام طول مسیر و تماشای فیلم های به روز با دستگاه صوتی و تصویری محیا شده در کوپه خود، بهترین را به سمت کرمان، برای خود رقم بزنید.

منبع: eligasht.com

اطلاعات تماس الی گشت:

تلفن: ۰۲۱۸۵۴۰

ایمیل: info@eligasht.com

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه ۲۳، پلاک ۷

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10903

برچسب ها

ثبت نظر

-