کی‌روش و سروش به بازی برابر پرسپولیس می‌رسند؟

  • کد خبر : 10873
  • 04 اسفند 1398 - 10:19
کی‌روش و سروش به بازی برابر پرسپولیس می‌رسند؟

به گزارش نیوز، کی‌روش آقای گل فصل گذشته لیگ برتر و یکی از مهم‌ترین بازیکنان تیم قلعه‌نویی که دوباره به روز‌های خوب خود بازگشته و امید اصلی سپاهان برای فتح دروازه السد محسوب می‌شد، در تمرین دو روز مانده به مسابقه برابر این حریف قدرتمند قطری به دلیل درد در ناحیه کشاله ران به کادر فنی مراجعه کرد و اعلام کرد قادر به همراهی این تیم نخواهد بود.

کادر پزشکی سپاهان بلافاصله او را به بیمارستان اسپیتار فرستاد تا تحت معاینه دقیق‌تر قرار گیرد، و در آنجا مشخص شد که این ستاره برزیلی به‌طور قطع قادر به همراهی تیمش برابر السد نخواهد بود. با این حال اعلام خبر مصدومیت او کمی بیش از معمول به طول انجامید تا با توجه به حسابی که ژاوی و السد در آنالیز‌های مربوط به سپاهان روی این بازیکن کرده بودند، حداقل کمی دچار غافلگیری شوند؛ بنابراین وقتی دو ساعت قبل از بازی خبرنگاران وارد ورزشگاه جاسم بن حمد شدند با دیدن کی‌روش استنلی روی جایگاه ویژه در کنار محسن مسلمان، رسول نویدکیا و محمد ایرانپوریان متعجب شدند. این در شرایطی بود که سپاهان تا آخرین لحظه از انتشار لیست هجده نفره این بازی خودداری کرده بود. غیبت کی‌روش که یک بازیکن چند منظوره در ترکیب سپاهان است و در پرس و دفاع از خط جلو و سود بردن از ضربات سر و گلزنی با هر دو پای چپ و راست تبحر ویژه‌ای دارد، تأثیر خود را در نمایش سپاهان نشان داد و طلایی‌پوشان که می‌توانستند در نیمه اول حداقل یک بار دروازه السد را باز کنند در نیمه دوم در نهایت تسلیم حریف سریع و قدرتمند خود شدند.

البته امیر قلعه‌نویی با وجود ناراحتی شدید از این شکست سعی در حفظ تیم کرد و این مسئله در برپایی آیتم ریکاوری تیم دقایقی بعد از دیدار با السد مشخص بود. او با توجه به این‌که در لیگ قهرمانان آسیا روز‌های سختی در انتظار سپاهان خواهد بود، باید همه مهره‌هایش را کنار هم نگه دارد و به همراه بازیکنان باخت‌ها را پشت سر بگذارد.

اما اکنون سؤال مهم در اردوی سپاهان این است که آیا کی‌روش در دیدار مقابل پرسپولیس حاضر خواهد بود؟

سپاهان که به‌جز کی‌روش استنلی دو بازیکن کلیدی خط دفاعی خود (پورقاز و گولیسیانی) را نیز از دست داده و با یک مدافع تخصصی (محمد طیبی) و یک مدافع غیرمتخصص (شایان مصلح) در مسابقات به میدان رفته است، در دیدار مقابل پرسپولیس علاوه بر ترمیم دفاع باید به فکر باز کردن گره گلزنی نیز باشد.

در دیدار قبلی این تیم مقابل السد، علی قربانی مهاجم سابق استقلال در خط حمله کارایی لازم را به نمایش نگذاشت و اگر کی‌روش مقابل پرسپولیس هم غیبت داشته باشد، شاید سپاهان از چیدمان دیگری برای خط هجومی و حمله به دروازه پرسپولیس استفاده کنند. آن‌ها سجاد شهباززاده و محسن القصانی عمانی و البته شاید محمد محبی وینگر چپ خود را برای حضور در این پست در اختیار دارند و اگر کی‌روش به این بازی نرسد، راهی جز استفاده از پلن دیگری برای این پست نیست.

موضوع مصدومیت کی‌روش یک خوش‌شانسی مضاعف برای پرسپولیس است. استقلال نیز در بازی مقابل این تیم از غیبت شیخ دیاباته در رنج بود و بهترین گلزن خود را در اختیار نداشت. با این حال در آن بازی ارسلان مطهری به‌عنوان مهره جانشین دیاباته یک روز فوق‌العاده را پشت سر گذاشت و شاید حتی برتر از حضور احتمالی دیاباته، با ثبت دو گل برای این تیم به کار خود پایان داد؛ و اینک اگر سپاهان بدون کی‌روش وارد میدان شود دو مدافع میانی پرسپولیس روز آرام‌تری را پیش رو خواهند داشت؛ چرا که کی‌روش علاوه بر قدرت سرزنی و شوتزنی، در ضربات کاشته هم بازیکنی درگیر و فعال است و از دستان خود نیز به‌خوبی استقاده می‌کند.

سپاهان در موضوع مصدومیت استنلی، سیاستی همانند استقلالی‌ها پیش از دربی در پیش گرفته و در تلاش است از انتشار خبر دقیق خودداری کند و این خبر از اردوی سپاهان بیرون آمده که کی‌روش احتمالاً به دیدار پرسپولیس خواهد رسید؛ همان‌طور که سروش رفیعی بعد از آسیب شدید دنده در شرایط بازی قرار دارد و در ترکیب سپاهان مقابل تیم سابقش خواهد بود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10873

ثبت نظر

-