علی‌نژاد: کاراته ایران در المپیک می‌درخشد

  • کد خبر : 10713
  • 04 اسفند 1398 - 4:29
علی‌نژاد: کاراته ایران در المپیک می‌درخشد

علی‌نژاد: کاراته ایران در المپیک می‌درخشد

به گزارش نیوز، نخستین تمرین تیم ملی کاراته برای حضور در کاراته وان اتریش عصر امروز (شنبه) با حضور مهدی علی‌نژاد، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، سیدحسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته، محسن خمارلو، نایب رئیس فدراسیون کاراته و اعضای تیم‌های آقایان و بانوان برگزار شد.

مهدی علی‌نژاد در جمع ملی‌پوشان با تبریک به بهمن عسگری بابت کسب نخستین سهمیه المپیک کاراته ایران اظهار داشت: امیدوارم با تداوم روند خوب کاراته در نهایت سهمیه‌های کامل را در دو بخش آقایان و بانوان کسب کنیم و در المپیک نیز به نتایج خوبی برسیم. خودم را جزو خانواده ورزش‌های رزمی می‌دانم و از گذشته همواره پیگیر نتایج این رشته بودم.

وی تصریح کرد: کاراته گل سرسبد ورزش ایران بوده و همیشه برای ورزش ایران درخشیده است. در بحث‌های اخلاقی نیز همیشه این رشته سرآمد بوده است و حالا برای اولین بار در المپیک حاضر می‌شود و این بهترین فرصت برای کاراته ایران است تا به‌عنوان قدرت برتر جهان در بزرگ‌ترین آوردگاه و میدان ورزش جهان درخشش داشته باشد.

علی‌نژاد با تأکید بر حمایت‌های وزارت ورزش از کاراته گفت: وزارت ورزش تا امروز ۱۵۰ درصد بودجه کاراته را پرداخت کرده است و نه تنها صد درصد بودجه کاراته را واریز کردیم، بلکه ۵۰ درصد نیز از بودجه مصوب پرداختی بیشتر داشتیم. این بیشترین پرداخت در بین فدراسیون‌های ورزشی است، چرا که پرداخت به بقیه فدراسیون‌ها ۵۰ درصد انجام شده و این یعنی کاراته حدود دو برابر بیشتر از سایر فدراسیون‌ها بودجه خود را گرفته است. این اتفاق نیز به خاطر نتایج درخشان کاراته است و امیدوارم شاهد درخشش کاراته در المپیک باشیم.

در ادامه سیدحسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته با تشکر از حمایت‌های وزارت ورزش عنوان کرد: در روز‌های حساس فعلی چند موضوع دغدغه ملی‌پوشان کاراته کشور است. هنوز بحث استخدام بچه‌ها حل نشده و حقوق نفرات مدال‌آور در بازی‌های آسیایی جاکارتا از سوی صندوق حمایت از قهرمانان هنوز پرداخت نشده است.

علی‌نژاد در این خصوص گفت: مشکل استخدام سجاد گنج‌زاده را پیگیری کردم و فقط بحث گزینش آن مانده است. موضوع انتقال پورشیب از شهرستان ایلام به تهران نیز حل خواهد شد. درباره بحث حقوق از صندوق قهرمانان نیز حتماً با آقای ابطحی صحبت می‌کنم.

ذبیح‌الله پورشیب کاپیتان تیم ملی نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های وزارت ورزش، خواستار پرداخت پاداش عقب‌افتاده ورزشکاران شد و گفت: ما زحمات زیادی کشیدیم و در مسابقات ورلد گیمز پنج فینالیست داشتیم، اما هنوز پاداش آن را نگرفتیم.

علی‌نژاد در پاسخ به پورشیب گفت: اگر آیین‌نامه ورلد گیمز برای اهدای پاداش پابرجا بماند، پرداخت می‌کنیم، در غیر این‌صورت نمی‌توانیم پاداشی پرداخت کنیم.

حمیده عباسعلی، عضو تیم ملی کاراته بانوان نیز گفت: بچه‌ها یک سال است با همه توان تلاش می‌کنند و امیدوارم در دو رویداد باقیمانده نیز بهترین نتیجه و سهمیه‌های المپیک را کسب کنیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10713

ثبت نظر

-