چرا مردم از فرصت قانون گذاری محلی استفاده نکردند

  • کد خبر : 10666
  • 04 اسفند 1398 - 2:16

نیوز :سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: هنوز سامانه طرح ها و لوایح برای شهروندان شناخته شده نیست و طرحی با ساختار بندی طرح هایی که در شورا بررسی می شود، پیشنهاد نشده است.

به گزارش نیوز به نقل از مهر، سامانه طرح‌ها و لوایح شورای شهر تهران مدتی پیش رونمایی شد. در این سامانه تمام مصوبات شورای شهر از دوره اول تا شورای پنجم بارگذاری شده و تمام فرآیند تصویب مصوبات شورا در این سامانه قرار گرفته بود.

در این سامانه شهروندان می‌توانستند در جریان اینکه طرحی که در شورا به تصویب می‌رسد توسط چه کسانی امضا شده، چه تغییراتی کرده و در صحن شورا چه کسانی به آن رأی داده‌اند، قرار گیرند. در این سامانه مردم می‌توانستند نظرات خود را در خصوص طرح‌ها و لوایح به اعضای شورا منتقل کنند و حتی شهروندان این اختیار را داشتند که طرح‌هایی نیز پیشنهاد کنند. پس از گذشت چند ماه هنوز شهروندان تهرانی از قابلیت‌های این سامانه اطلاعی ندارند.

حجت نظری در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه تعداد طرح پیشنهادی از سوی شهروندان در این سامانه قرار گرفته است؟ گفت: با ساختار بندی طرح‌هایی که در شورا مطرح می‌کنیم، هنوز طرحی از سوی شهروندان در سامانه طرح‌ها و لوایح ارائه نشده است اما پیشنهادهایی از جنس اجرا مطرح شده که ما آنها را به حوزه‌های مربوطه در شهرداری ارجاع داده‌ایم.

وی افزود: برخی از پیشنهادات و انتقادات در خصوص طرح‌ها و لوایح به اعضا و کمیسیون‌ها ارجاع داده شده تا شورا از نظرات شهروندان استفاده کند اما استقبال از این سامانه تا به امروز استقبال مطلوبی نبوده که می‌تواند ناشی از عدم شناخت مردم از این سامانه و قابلیت‌هایش باشد. اما اینکه اگر مردم در جریان وجود این سامانه هم بودند، استقبالی می‌شد یا خیر، قابل پیش بینی نیست.


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10666

ثبت نظر

-