برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی برقی به این نکات توجه کنید

  • کد خبر : 10640
  • 04 اسفند 1398 - 1:27
برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی برقی به این نکات توجه کنید

سشوار

اگر قصد خرید سشوار دارید ابتدا نوع سشوار را مشخص کنید. مدل‌های جدید سشوار با تولید یون سبب جلوگیری از به هم چسبیدگی و وز شدن مو هنگام خشک کردن می‌شود و چربی داخل تار مو را حفظ می‌کند. پس از آن، مهم‌ترین نکته در خرید سشوار موتور و قدرت آن است. موتورهای AC مناسب فعالیت حرفه‌ای و نوع DC آن برای مصرف خانگی است که اگر قدرت آن ۲۰۰۰ وات یا بیشتر باشد، به اندازه کافی خوب است. 

نکته بعدی، امکانات موجود در سشوار است. بخشی از امکانات به دکمه‌های موجود روی دستگاه مربوط می‌شود. یک سشوار مناسب باید هم دکمه تنظیم حرارت و تنظیم سرعت داشته باشد و هم دکمه سرما. منظور از امکانات دیگر سشوار، تعداد سری‌های آن است. جدا از اینکه دستگاه باید به سری‌های متمرکز کننده حرارت مجهز باشد، به این نکته توجه کنید که اگر موهای فر دارید، سری پخش‌کننده حرارت فراموش نشود. اگر موهای‌تان بلند است و باید زمان زیادی سشوار را بالای سر نگهدارید، مدل‌های سبک‌تر می‌توانند انتخاب بهتری باشند.

ریش‌تراش

ریش‌تراش‌ها دو مدل کلی فویلی و چرخشی دارند. ریش‌تراش‌های فویلی سری‌های مختلفی دارند که بسته به نوع اصلاح می‌توان از آنها استفاده کرد. برای پوست‌های حساس مناسب‌ترند اما کار کردن با آنها نسبت به مدل‌های چرخشی سخت‌تر است. چرخشی‌ها مناسب مصرف روزانه هستند به اصلاح با تیغ شبیه‌ترند. یکی از نکات مهم در خرید ریش‌تراش توجه به جنس تیغه‌های آن است. تیغه‌های استیل کربنی تیز هستند اما خیلی زود زنگ می‌زنند، مدل استیل ضدزنگ اما تیزی لازم را ندارد. بهترین نوع تیغه استیل کربنی دارای پوشش تیتانیوم است. این تیغه‌ها خاصیت ضد زنگ دارند و بسیار بادوام هستند.

بعد از این، نوبت به منبع انرژی می‌رسد. ریش‌تراش‌های سیمی نسل اول ریش تراش‌ها هستند و در حال حاضر اقبال با نوع شارژی آن است. این مدل‌ها قابل حمل هستند و در هر جا می‌توان به راحتی از آنها استفاده کرد. علاوه بر اینکه معمولا قابلیت ضد آب دارند. تنظیمات، سری‌ها و تیغه‌های دستگاه، موارد مهمی هستند که باید به آنها توجه داشت. یک ریش تراش خوب باید علاوه بر تنظیمات میزان برش تار مو، تنظیمات سرعت نیز داشته باشد تا بتوان در کمترین زمان هم اصلاح خوبی انجام داد. تیغه‌های بیشتر و متنوع‌تر هم حتما دست شما را در اصلاح باز می‌گذارد.

اتوی مو

جنس صفحه اتو، مهم‌ترین ملاک برای خرید است. کفه‌های سرامیکی حرارت را به طور یکنواخت توزیع کرده و تا حدودی از سوختگی موها جلوگیری می‌کند. کفه سرامیکی‌ها نسبت به مدل‌های جدید اتو قیمت مناسب‌تری دارند. کفه‌های تورمالین یا کراتین بسیار محبوب هستند چرا که به آرامی گرم می‌شوند و درجه حرارت را در خود نگه می‌دارند. این کار از خشکی و بد حالتی مو جلوگیری و آن را درخشان و خوش حالت می‌کند.

اتوهای آیونیک رطوبت مو را نمی‌گیرد و مانع از خشک شدن مو می‌شود. این نوع اتو نسبت به مدل‌های دیگر گران‌تر است. اتوهایی که صفحه تیتانیومی دارند، خیلی زود داغ می‌شوند کار با آنها نیاز به مهارت بالا دارد چرا که در صورت استفاده نادرست، مو دچار سوختگی می‌شود.

نکته مهم دیگر حرارت اتو مو است. تنظیمات حرارت در اتو مو بسیار حیاتی است چرا که برای هر جنس مو با حالت‌های مختلف نیاز به درجه حرارتی متفاوت است که نبود این دکمه در اتو، به معنی احتمال آسیب رسیدن به مو است.

اپیلاتور

نخستین نکته در خرید اپیلاتور توجه به قطعات و تنظیمات آن است. هرچه تعداد سری‌ها و قطعات آن بیشتر باشد، دست شما در اصلاح بازتر است. اپیلاتورهای جدید معمولا برای نقاط مختلف بدن، سری‌های جداگانه‌ای دارند. تنظیم‌های مختلف سرعت هم به شما حق انتخاب در اصلاح می‌دهد.

موضوع مهم دیگر شارژی یا سیمی بودن آن است. استفاده از مدل‌های شارژی بسیار راحت‌تر است، علاوه بر اینکه برخی از مدل‌های آن ضد آب هستند و قابلیت کاربرد در حمام و داخل آب را دارند. البته اپیلاتورهای سیم‌دار به دلیل وصل بودن همیشگی به برق، پرقدرت‌تر هستند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10640

ثبت نظر

-