سپاهان برای آسیا باید تیم‌تر شود

  • کد خبر : 10387
  • 03 اسفند 1398 - 15:56
سپاهان برای آسیا باید تیم‌تر شود

سپاهان برای آسیا باید تیم‌تر شودبه گزارش نیوز، سپاهان بعد از بازی خوبی که برابر العین به نمایش گذاشت و نتیجه خوبی که در این دیدار به دست آورد، این بار به مصاف السد رفت و ۳ گل خورد. البته در سایه موقعیت‌هایی که السد داشت، می‌توانست گل‌های دیگری را هم دریافت کرد که پیام نیازمند درون دروازه شب خوبی را پشت‌سر گذاشت و چند سیو فوق العاده داشت.

در صحنه‌هایی که تیم السد موفق به گلزنی شد برتری عددی با سپاهان بود. به واقع سپاهان در محوطه جریمه بیشتر از حریف بازیکن داشت، اما پاس‌های سریع و بدون نقص قطری‌ها، دنبال کردن توپ را برای سپاهانی‌ها چنان سخت کرده بود که کاری از دست آن‌ها برنمی‌آمد.

سپاهان هم در بازی با العین و هم در بازی با السد ارائه‌گر بازی تهاجمی بود که در یک بازی ۴ گل زد و در یک بازی ۳ گل خورد، اما تفاوت دو بازی در جایی بود که سپاهان در بازی با السد تنها سعی می‌کرد با پاس‌های بلند به دروازه حریف نزدیک شود در حالی که بازی ترکیبی و گردش توپ در همه خطوط سرعت بازی السد را می‌گرفت و مانع می‌شد این همه حمله روی دروازه سپاهان تدارک ببیند. این بازی به خوبی به سپاهانی‌ها ثابت کرد آن‌ها برای ماندن در جدول بازی‌ها و همچنین ماجراجویی در مسابقات باید تاکتیک‌های تازه‌ای برای بازی پیدا کنند. البته که سپاهان تیم توانمندی است و یارای اجرای شیوه‌های مختلف در بازی را دارد، اما برای موفقیت در آسیا باید تیم‌تر شود.

نه فقط سپاهان بلکه کمتر تیمی در لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند با یک شیوه از بازی روی سکو برود. پیش‌تر این مشکل برای تیم پرسپولیس هم به وجود آمده بود. پرسپولیس بعد از اینکه ۴ گل از حریف عربستانی خورد، برانکو شیوه بازی تیمش را تغییر داد تا جایی که دفعه بعد تا فینال لیگ قهرمانان آسیا پیش رفت.

این شکست به طور حتم یک درس بزرگ برای امیر قلعه‌نویی بود. همچنین سپاهان و دیگر تیم‌های ایرانی که در لیگ قهرمانان آسیا حاضر هستند. سپاهان باید تمرین کند تا در مصاف با تیم‌هایی، چون السد که توپ را به سرعت به گردش درمی‌آوردند، کم نیاورد و بتواند در چنین بازی‌هایی مسابقه را اداره کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10387

ثبت نظر

-