حنیف: ماجرای دوپینگ یک بازی است که هواداران ما هم در آن بازی خوردند

  • کد خبر : 10358
  • 03 اسفند 1398 - 14:43
حنیف: ماجرای دوپینگ یک بازی است که هواداران ما هم در آن بازی خوردند

به گزارش نیوز، مدافع اسبق استقلال در گفت و گوی جنجالی خود با برنامه ورزش ایران رادیو ایران حرف های جدیدی داشت. حنیف عمران زاده در خصوص انتخاب اسکوچیچ گفت: انتخاب فاجعه آوری بود. رزومه این مربی را در تیم های ایرانی ملوان، خونه به خونه و صنعت نفت ببینید. یعنی با این رزومه یک مربی باید سرمربی تیم ملی ایران شود؟ آن هم تیمی که در مرحله اول مقدماتی جام جهانی در خطر حذف است. یعنی ما الان باید دنبال مربی می رفتیم که بتواند این تیم را بالا بیاورد، ما این چند بازی که داریم همه را برد می خواهیم. یعنی این انتخاب فاجعه آور بوده است. ایشان تا دو سال پیش سرمربی خونه به خونه بابل بوده است؛ سرمربی لیگ یکی بوده و اگر به فینال جام حذفی رفته بود تیم جواد نکونام بود و ایشان فقط روز فینال هدایت خونه به خونه را بر عهده گرفت و این انتخاب توهین به مربیان ایرانی بود. او الان می خواهد برای تیم ملی چه کار کند؟ 

وی در ادامه افزود: در این چند وقت با اسم مربیان ایرانی بازی کردند. دایی، قلعه نویی، گل محمدی … حداقل همین هاشمیان را می گذاشتند سرمربی تیم ملی که از اول کنار تیم ملی بود‌. شما که دارید ریسک می کنید، باز با مربی ایرانی می کردید. اسکوچیچ که سرمربی تیم های سپاهان، تراکور و … نبوده. یک سال که رفته بود لیگ یک و بعد از دو سال خانه نشینی صنعت نفت آبادان را به او دادند. این انتخاب واقعا خنده دار بود. با این حال من از تیم ملی حمایت می کنم چرا که این انتخاب دیگر افتاده است.

 عمران زاده در ارتباط با وضعیت استقلال و سرمربیگری مجیدی در این تیم گفت: من فقط یک جمله می گویم که فرهاد مجیدی لطف کرده که هدایت این تیم را بر عهده گرفته است. بعد از تنش ها و اتفاق هایی که افتاد هیچ کسی این ریسک را نمی کرد. در تاریخ استقلال هیچ وقت چنین چیزی ندیده بودیم که تیم  این قدر در مدیریت بی برنامه باشد. الان مگر استقلال مدیر عامل دارد؟ خنده دار است تیم به این بزرگی که سی میلیون هوادار دارد با سرپرست اداره شود؟ آقای فتح الله زاده را به هیات مدیره آوردند که چه کار کند؟ چایی بخورد؟ نصف جام هایی که استقلال در سال های اخیر گرفته در زمان مدیریت فتح الله زاده بوده، چرا او مدیر عامل استقلال نمی کنند؟ اگر نیت تان این است که این تیم نتیجه نگیرد، بگذارید این یکی دو سال هم بگذرد تا به هدف تان برسید.

پیشکسوت استقلال در خصوص ادعای  جنجالی روزهای اخیر امیر آبادی  گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد و من با آقای امیرآبادی هم صحبت کردم و او هم گفت یک اشتباه لفظی بوده است. به اعتقاد من این یک بازی است که هواداران ما هم در آن دارند بازی می خورند. این صحبت ها درست زمان حرف های آقای درودگر مطرح شد، که گفت زمان آقای عابدینی بازی ها را چینش می کردند و دیدند که چه زمانی بهتر از این و ما برویم این موضوع پودرها را برسیم. مگر می شود یکی دوپینگ کند و به راحتی تبرئه شود؟ حتما چیزی نبوده که تبرئه شده اند. این یک بازی بوده که آقای درودگر آمده رک و رو راست آمد و داستان عابدینی را مطرح کرد و این ها هم آمدند و دیدند همه دارند در مورد قهرمانی آن سال قطبی حرف می زنند، این برنامه را برای امیر آبادی چیدند. فکر می کنم امیر آبادی به شوخی این حرف ها را زده و آن ها هم آمدند آن را بولد کردند. من مگر از کسی ترسی دارم، اگر چنین چیزی بود می آمدم و می گفتم؟ 

عمران زاده در پاسخ به این سوال که آیا دوپینگ پنهان در ایران وجود دارد گفت: دوپینگ پنهان تا دلتان بخواهد وجود دارد در لیگ یک که خیلی زیاد است.

وی در خصوص عدم توجه به تیم های پایه گفت: مدیریت باشگاه ها به پایه ها نگاه نمی کنند. خیلی خنده دار است و فاجعه آور است.  از جاهای بالا به ما نامه می آمد که فلان بازیکن باید در تیم های پایه باشد. تنها چیزی که در پایه ها توجه نمی کنند توانایی است. اولویت در پایه ها زد و بند است. فامیل و پسر آن آقا زاده است و این آقا زاده . به من و نوازی گفتند ۵ بازیکن باید از لیست تیم های پایه تان حذف کنید و این بازیکنانی که ما می گوییم را وارد کنید، آن ها که بودند، ما خبر نداشتیم. یکی از دلایل استعفای ما همین بود. اگر چه مدیران این مسائل را همیشه تکذیب می کنند اما یک واقعیت است. من خودم از وقتی در پایه ها کار کردم فهمیدم چه فسادی در این پایه ها است از سرپرست تا این پایین پایان همه می خورند. ما زورمان به این دستورها نچربید و ۳ ماه بیشتر طاقت نیاوریم و استعفا دادیم. از دو هزار نفر تست گرفتیم و ۲۰ بازیکن را که استوک هم پایشان نبود را  انتخاب کردیم و برای مان سخت بود که ببینیم یک بازیکن بلد نیست بدود و استوک زیر پایش دو میلیون تومان است و باید او را به ناچار بگیریم. در پایه ها این چیزها فراوان است و برای همین است که پایه ها پیشرفتی ندارند. در پایه های استقلال این چند سال نورافکن، کریمی و زکریا مرادی بالا آمدند. یعنی پایه های ما همین بازیکنان را دارد؟ این سه رده نمی توانند بازیکن معرفی کنند؟ یعنی هر سه سال ۵ بازیکن باید بالا بیاید؟ 

عمران زاده در خصوص این که کدام مدافع میانی را در فوتبال ایران می پسندد گفت: پورعلی گنجی، دانشگر خوب هستند. شجاع خلیل زاده خوب است. اما در کل دفاع وسط ها اصولا خوب هستند. اگر دو دفاع وسط به خوبی از فوتبال هم شناخت نداشته باشند نمی توانند کنار هم خوب فوتبال بازی کنند. من و منتظری یا صادقی ۴، ۵ سال کنار هم بازی می کردیم. 

مربی خوشه طلایی ساری در خصوص وضعیت این تیم گفت: خوشه طلایی یک تیم خصوصی است که آقای پرویزی از جیب شان پول خرج می کنند با یک امتیاز اختلاف کم تر در سوم جدول هستیم‌. البته عامیانه بگویم شیر تو شیری که در لیگ یک است در هیچ کجا نیست. پشت هجده را پنالتی می گیرند، پنالتی را آفساید می گیرند. بازی ما با آلومینیوم اراک داور یک پنالتی خنده داری علیه ما گرفت. توهین و فحش را هم که هیچ کسی نظارت نمی کند. 

عمران زاده در خصوص امکانات ساوه گفت: امکانات فوتبال ساوه که ضعیف است و مالک ما از جیب خرج می کند و خرج کردن در فوتبال برگشتی ندارد. در ساوه هم مالک ما تنها است و کسی حمایتش نمی کند و  تنها دلخوشی هواداران تیم هستند که تیم را حمایت می کنند و منتظر صعود آن هستند. با وجود این همه کارخانه و شهرک صنعتی ما می بینیم مالک ما تنها خرج می کند و هیچ کسی که کمک نمی کند تازه اذیت هم می کنند‌. اما پتانسیل شهر ساوه زیاد است مخصوصا شهرهایی که از فوتبال محروم بوده اند حق شان این نیست و باید به آن ها رسیدگی بیشتری شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10358

ثبت نظر

-