آغاز واریز سود سهام عدالت از امروز/ اعلام میزان سود

  • کد خبر : 10309
  • 03 اسفند 1398 - 13:21
آغاز واریز سود سهام عدالت از امروز/ اعلام میزان سود

اخبار اقتصادی- رئیس سازمان خصوصی‌سازی از واریز سود سهام عدالت از ساعت ۸:۰۰ صبح امروز (شنبه، سوم اسفند) به حساب مشمولان خبر داد.

به گزارش نیوز، بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی، چک سود سهام عدالت به بانک تحویل داده شده و واریز سود به حساب دارندگان سهام عدالت تا پایان اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

دکتر علیرضا صالح تصریح کرد:  پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۷ شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت به حساب مشمولان از امروز(شنبه، ۳اسفند) آغاز می شود.

میزان سود تقسیمی چقدر است؟

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: به ازای هر سهم یک میلیون تومانی ۲۰۵ هزار تومان سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز می شود.

وی ادامه داد: سایر مشمولان نیز متناسب با میزان سهام عدالتی که دارند، سود دریافت می کنند که این میزان سود، بسته به ارزش سهام عدالت هر یک از مشمولان متغیر خواهد بود.

برای آگاهی از میزان سهام عدالت خود چه کنیم؟

دکتر علیرضا صالح  گفت: مشمولان برای آگاهی از میزان سهام عدالت خود و همچنین سودی که به آنها تعلق می گیرد، صرفا باید به سامانه سهام عدالت به آدرس اینترنتی www.samanese.ir مراجعه کنند.

سهام عدالت

 

سود سهام عدالت چه زمانی به حساب افراد واریز می شود؟

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: تلاش می کنیم سود سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۷ شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت را تا پایان اسفندماه به حساب مشمولان به صورت علی الحساب واریز کنیم.

*گفتنی است شمار مشمولان سهام عدالت حدود ۴۹ میلیون نفر است که از این تعداد حدود ۶ میلیون نفر هنوز شماره شبای خود را وارد سامانه سهام عدالت نکرده اند.

سهام عدالت

این دسته از افراد پس از ثبت شماره شبای خود در سامانه ، علاوه بر این که سود سهام عدالت سال ۹۷ شرکتهای سهام عدالت به حساب آنها واریز خواهد شد، سود سهام عدالت مربوط به دو سال گذشته نیز محفوظ بوده و به حسابشان واریز می شود.

در سال ۱۳۹۵ به ازای هر سهم یک میلیون تومانی، ۱۵۰ هزار تومان سود پرداخت شد و در سال ۱۳۹۶ نیز به این میزان سهام، ۱۷۵ هزار تومان سود تعلق گرفته بود.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10309

ثبت نظر

-