منصوریان مربی جوانان؛ استیلی مربی امید

  • کد خبر : 101837
  • 12 تیر 1399 - 9:05
منصوریان مربی جوانان؛ استیلی مربی امید

به گزارش نیوز، تیم جوانان مهرماه درگیر بازی‌های قهرمانی آسیا و همچنین انتخابی جام جهانی خواهد شد و تیم امید هم باید تابستان آینده در بازی‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال شرکت کند. تیم امید به تازگی در مسابقات مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرکت کرد که در این بازی‌ها موفق نبود. مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا هر دو سال یک بار برگزار می‌شود. یک دوره از بازی‌ها به بهانه قهرمانی آسیا برگزار می‌شود و دوره بعدی آن به بهانه صعود به المپیک است. به این خاطر که المپیک هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود.
تیم جوانان با هدایت سیروس پورموسوی در بازی‌های مقدماتی جام ملت‌ها موفق ظاهر شد، اما بعد از این بازی‌ها سرمربی سابق فولاد از سمت خود استعفا و اعلام کرد به دنبال بازگشت به تیم‌های لیگ برتری است. در حالی که کمیته جوانان تصمیم گرفته هدایت تیم ملی جوانان را به علیرضا منصوریان محول کند این مربی هنوز پاسخی به درخواست فدراسیون فوتبال نداده است. علیرضا منصوریان قبل‌تر هم با فدراسیون فوتبال همکاری کرده بود. او در برهه‌ای هدایت تیم امید را بر عهده گرفت که متأسفانه نتوانست این تیم را به المپیک رهنمون کند. به طور حتم در صورتی که علیرضا منصوریان سرمربی تیم جوانان شود کار سختی برای صعود به جام جهانی خواهد داشت. به این خاطر که تیم جوانان چهار ماهی است که به بهانه کرونا تمرین نمی‌کند. از سویی بازی‌ها مهرماه برگزار می‌شود و تیم جوانان در صورت صعود از مرحله گروهی که محتمل است، در مرحله یک‌چهارم نهایی با کره جنوبی یا ژاپن مسابقه خواهد داد.
مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در ژوئن ۲۰۲۱ بازی‌های مقدماتی خواهد بود و ایران در صورت صعود در سال ۲۰۲۲ در بازی‌های نهایی شرکت خواهد کرد. همان‌طور که اشاره شد حمید استیلی قرار است این تیم را هدایت کند. کمیته فنی بر این عقیده است، چون حمید استیلی از هدایت تیم امید تجربیات خوبی به دست آورده بهتر است همچنان مربی این تیم باشد. تمرینات تیم جوانان به زودی آغاز می‌شود، چون بازی‌های این تیم مهرماه برگزار می‌شود و تیم امید هم تمرینات خود را در روز‌های فیفا برگزار خواهد کرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=101837

ثبت نظر

-