۱۵ اشتباه در تمیز کردن خانه که وسایل ما را خراب می‌کند

  • کد خبر : 10138
  • 03 اسفند 1398 - 6:49
۱۵ اشتباه در تمیز کردن خانه که وسایل ما را خراب می‌کند

کد خبر: ۱۴۴۰۳۲

تاریخ انتشار: شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ – ۰۱:۳۷

ما می‌خواهیم خانه تمیز و بی‌نقصی داشته باشیم اما خیلی از کارهایی که به نام تمیزکاری برای خانه انجام می‌دهیم، در دراز مدت ممکن است مشکلات بیشتری را ایجاد کنند و لوازم و حتی خود بخش‌هایی از خانه را تخریب کند. توجه به این نکات علاوه بر طول سال، در خانه‌تکانی هم اثر می‌گذارد.

به گزارش نیوز: اشتباهاتی که در تمیز کردن خانه انجام می‌دهیم، به سادگی می‌توانند لوازم ما را خراب کند و خرج اضافی روی دست ما بگذارد. ما می‌خواهیم خانه تمیز و بی‌نقصی داشته باشیم اما خیلی ازکارهایی که به نام تمیزکاری برای خانه انجام می‌دهیم، در دراز مدت ممکن است مشکلات بیشتری را ایجاد کنند و لوازم و حتی خود بخش‌هایی از خانه را تخریب کند. توجه به این نکات علاوه بر طول سال، در خانه‌تکانی هم اثر می‌گذارد.

۱. لکه‌زدایی از فرش: اگر با آب وپارچه خیس به سراغ فرش خودتان رفتید تا چربی آن را پاک کنید، ممکن است لکه را به لایه‌های عمیق‌تری از فرش ببرید و فرش را لکه‌دارتر کنید. مایع ظرفشویی در تمیز کردن این لکه‌ها موثر است.

۲. تمیز کردن کف چوبی: اگر فکر می‌کنید که برای تمیز کردن سطوح چوبی کف، باید از آب زیاد استفاده کنید، تنها نیستید اما بهترین راه استفاده از یک طی خیس و خشک کردن آن است.

۳. دستمال‌های میکروفایبر: دستمال‌های میکروفایبر درست است که خیلی خوب تمیز می‌کنند اما جذب گردوغبار را هم بالا می‌برند و زمان شما را در گردگیری تلف می‌کنند.

۴. تخته‌های چوبی آشپزخانه: تخته‌های چوبی که برای خرد کردن از آن استفاده می‌کنید را در ماشین ظرفشویی نگذارید زیرا ماشین ظرفشویی می‌تواند باعث شکسته شدن چوب و پیچ خوردن و ترک آن شود.

۵. شستشوی ظروف ماشین ظرفشویی: اگر ماشین ظرفشویی شما کاملاً پر نیست بهتر است برنامه آن را شروع نکنید. در این حالت احتمال آسیب دیدن ماشین ظرفشویی شما بیشتر می‌شود. مگر اینکه حالت نیمه پر را استفاده کنید.

۶. استفاده از نوع اسفنج اشتباه در قابلمه‌ها: اگر از اسفنج نامناسبی برای قابلمه‌ها استفاده کنید، می‌توانید طول عمر آن را کاهش دهید.

۷. استفاده از لوازم ساینده برای سطوح استیل: برای سطوح مختلف استیلی که در آشپزخانه ما وجود دارد، از لوازم ساینده استفاده نکنید. درست است سطوح استیل ضدزنگ هستند اما هر نوع ساینده‌ای برای آن‌ها مناسب نیست و می‌تواند خراش ایجاد کند.

۸. استفاده از مایع‌های اسیدی روی سنگ طبیعی: اگر می‌خواهید پیشخوان گرانیت یا مرمر شما برای سال‌ها زیبا به نظر برسد، از پاک‌کننده‌های اسیدی دوری کنید. پاک‌کننده‌های اسیدی می‌توانند صدمات جبران ناپذیری به سطوح سنگ طبیعی وارد کنند.

۹. از مایع هیدروکسید برای باز کردن لوله استفاده می‌کنید: در این حالت ممکن است مشکل بزرگ‌تری برای شما به وجود آید. گرمای حاصل از این فرآیند می‌تواند باعث نرم شدن لوله‌های پی وی سی شود. قبل از هر چیزی مطمئن شوید که مایعی که استفاده می‌کنید بی‌خطر است.

۱۰. تمیز کردن گاز: اسفنج‌های پشمی فلزی که اسکاچ نام دارد را بر روی اجاق گاز مخصوصاً در حالت داغ نکشید. این اسفنج‌ها به راحتی گازهای شیشه‌ای را خراش می‌دهند.

۱۱. همواره از آب گرم در شستن لباس استفاده می‌کنید: آب گرم ممکن است برای لکه‌هایی مفید باشد اما برای شستشوی روزانه مناسب نیست. آب گرم برای دوام لباس‌ها بسیار بد است و به بسیاری از پارچه‌های طبیعی هم آسیب می‌زند.

۱۲. اسپری کردن مستقیم تمیزکننده چوب روی سطوح چوبی: بدون شک اسپری مستقیم روی چوب، موجب ایجاد مشکل روی آن خواهد شد. مایع را روی پارچه تمیز اسپری کنید و رطوبت آن را به سطوح چوبی به طور مستقیم انتقال ندهید. این کار باعث پاک شدن یکنواخت سطوح نیز می‌شود.

۱۳. بعد از تمیز کردن خانه در هوا خوشبو کننده خود را می‌زنید: درست است عطرهای خانگی برای بوی خانه انتخاب خوبی هستند اما در بسیاری از شرایط این اسپری، کف خانه را لکه‌های کوچک چسبنده می‌کند.

۱۴. از سفیدکننده برای چوب استفاده کرده‌اید: شما از سفیدکننده برای پرداخت چوب استفاده کرده‌اید. این کار باعث کدر شدن سطح چوبی شده است.

۱۵. پنجره‌های خانه را با پاک کننده ساینده تمیز می‌کنید: استفاده از مواد ساینده اشتباهی است که بسیاری از افراد انجام می‌دهند. در این حالت اغلب شیشه خراشیده‌ای داریم که حتی محصولات پولیش شیشه‌ای قادر به ترمیم آن نیستند.

منبع: نیوز

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10138

برچسب ها

ثبت نظر

-