مرگ دردناک ۲ پزشک متخصص در حادثه انفجار کلینیک سینا تهران + اسامی فوتی ها و مصدومان

  • کد خبر : 100902
  • 11 تیر 1399 - 10:09
مرگ دردناک ۲ پزشک متخصص در حادثه انفجار کلینیک سینا تهران + اسامی فوتی ها و مصدومان

اسامی فوتی ها و مصدومین حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر تهران

اسامی مصدومان حادثه دیشب که به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شدند

به گزارش نیوز: متاسفانه شنیده شده است که در‌حادثه کلینیک‌ سینا اطهر، دکتر اکبری متخصص گوش،حلق و بینی و دکتر سلطانپور متخصص بیهوشی جان باخته‌اند. همچنین شرایط دکتر تورانی متخصص جراحی نیز وخیم اعلام شده است که البته هنوز مقامات رسمی این موضوع را تایید نکرده اند.

آخرین آمار کشته ها و مصدومین انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران

روابط عمومی اورژانس کشور اعلام کرد، ساعت ٢٠:۵۶ شب گذشته حادثه انفجار و حریق در کلینیک درمانی سینا اطهر رخ داد که تاکنون ١٩ تن از جمله ١۵ زن و چهار مرد بر اثر این حادثه جان خود را از دست داده‌اند و ۱۴ تن نیز مصدوم شدند.

photo_2020-06-30_22-07-51

همچنین سید جلال ملکی شب گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره جزئیات انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک درمانی در خیابان شریعتی اظهار کرد: ساعت ۲۰:۴۶ امشب حادثه آتش‌سوزی گسترده در یک مرکز درمانی، در خیابان شریعتی، خیابان قدس به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که در لحظات نخست، آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه با کاربری کلینیک درمانی بود که در لحظات اولیه اعلام شد در طبقه منفی دو آن انفجار روی داده و حتی بعد از حضور آتش‌نشانان نیز این انفجارها ادامه داشت.

علت انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران

انفجار در تجریش

وی تصریح کرد: ظاهراً انفجارها ناشی از سیلندرهایی بود که در این مرکز استفاده می‌شد؛ شدت آتش به حدی بود که از فواصل دور قابل رؤیت بوده و از دود زیادی طبقات بالایی را فراگرفته بود.

ملکی افزود: نیروهای آتش‌نشانی از چندین طرف مشغول اطفای آتش شده و موفق به نفوذ به طبقات بالایی شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: در نهایت حدود ۲۰ نفر از افرادی که در طبقات بالایی گرفتار شده بودند، توسط آتش‌نشانان خارج شدند.

وی با اشاره به مرگ ۱۳ نفر از افرادی که در اتاقهای عمل این ساختمان حضور داشتند، گفت: مدتی است آتش خاموش شده و عملیات جست‌وجو به پایان رسیده و آتش‌نشانان مشغول بررسی علت حادثه هستند.

وی در پایان تصریح کرد که دقایقی قبل آتش‌نشانان در حین عملیات جستجو در بخش‌های دیگر ساختمان در یکی از اتاق‌ها موفق به کشف ۶ نفر دیگر شدند که تنها یک نفر از آنها علایم حیاتی داشت و ۵ نفر دیگر فوت شده بودند.

انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران - خیابان شریعتی

دادستان تهران آمار کشته شدگان را تایید کرد

دادستان تهران هم  شب گذشته مرگ ۱۸ نفر بر اثر انفجار در مرکز درمانی سینا را تایید کرد و گفت: فعلاً نمی‌توان آمار دقیقی از تلفات ارائه کرد.

علی القاصی‌مهر در گفت‌وگوی خبری درباره آخرین جزئیات حادثه مرگبار در مرکز درمانی سینا، واقع در خیابان شریعتی که حدود ساعت ۲۱ شب گذشته دچار انفجار و آتش‌سوزی شد، اظهار کرد: فعلاً آمار دقیقی نمی‌توان از تلفات ارائه کرد.

دادستان تهران با بیان اینکه تاکنون مرگ ۱۸ نفر بر اثر این حادثه تأیید شده، گفت: بازپرس جنایی به همراه عوامل امدادی در محل حضور دارند و مشغول جست‌وجو در ساختمان هستند.

انفجار و آتش سوزی در شمال تهران تجریش

وی تصریح کرد: در همان دقایق نخست این حادثه تأسف‌بار، تمام عوامل امداد و نجات در محل حادثه حضور پیدا کردند.

این مقام قضائی با بیان اینکه دستورات برای حفظ و مراقبت از صحنه جرم انجام شد، گفت: در حال حاضر نیروها مشغول پاک‌سازی صحنه و اجساد نیز در حال انتقال به پزشکی قانونی هستند تا بررسی علت فوت آنها انجام شود.

القاصی‌مهر متذکر شد: علت حادثه تاکنون مشخص نیست اما شنیده‌ها حاکی از انفجار کپسول اکسیژن دارد.

انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران - خیابان شریعتی

انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران - خیابان شریعتی

انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران - خیابان شریعتی

انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران - خیابان شریعتی

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=100902

ثبت نظر

-