بازداشت دو متخلف انتخابات در خراسان رضوی

  • کد خبر : 10076
  • 03 اسفند 1398 - 4:18

امیر مرتضوی در خصوص بازداشت متخلفان در جریان انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا کنون یکی، دو مورد بازداشت داشته‌ایم و آن‌ هم به بحث کاروان‌های اتوبوسی و مینی‌بوسی مربوط می‌شود و در حوزه قضایی چناران اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: اکثر تخلفاتی که امروز گزارش شده بیشتر در ارتباط با هواداران است، یکی در بحث ایجاد کاروان‌های اتوبوسی و مینی‌بوسی و اعزام آن‌ها به بعضی از شعب اخذ رای و این ممکن است در یک حوزه انتخابیه و یا از یک حوزه به حوزه دیگر باشد، این از مواردی است که روی آن تاکید شده و اتفاق افتاده است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری ازجرم دادگستری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مواردی هم به صورت محدود داشتیم که برخی اسامی را نوشته‌اند و در اختیار مردم قرار دادند تا به آن‌ها رای بدهند و آن‌ها به شکل افرادی که در صف یا پیرامون آن بوده‌اند، شناسایی شدند و با آن‌ها برخورد می‌شود.

مرتضوی افزود: مورد دیگری که در حد خبر داشته‌ایم، این بوده که یکی از نامزدها مردم را به رای دادن در منطقه‌ای دعوت کرده و علاوه بر آن که به آن‌ها غذا می‌داده است وجه نقدی را نیز به پیوست به آن‌ها می‌داده است. این اتفاق در حوزه قضایی فریمان افتاده است.

وی اضافه کرد: در قالب مجالس تعزیه و محافلی که وجود دارد برخی از نامزدها حضور پیدا کرده‌اند و این‌ها اگر حالت تبلیغی پیدا کند قطعا برخورد می‌شود و ما درمورد همه این‌ها به موقع برای پیش‌گیری اطلاع داده‌ایم.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی در خصوص برخورد با تخلفات عنوان کرد: اگر بررسی شود که در یک حوزه انتخابیه و یا یک صندوق رای تخلفی صورت گرفته است شورای نگهبان اجازه دارد آرای آن صندوق را باطل اعلام کند و این در حوزه اختیارات مربوط به شورای نگهبان است.

مرتضوی اضافه کرد: رسیدگی‌های قضایی در حوزه ما است اما بحث بررسی صندوق که آیا آرا آن براساس خرید و فروش، تهدید و یا تطمیع بوده است، برعهده شورای نگهبان است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10076

ثبت نظر

-