نامجومطلق: حضور فوتبالیست‌ها در فضای مجازی باید محدود شود

  • کد خبر : 10057
  • 03 اسفند 1398 - 3:32
نامجومطلق: حضور فوتبالیست‌ها در فضای مجازی باید محدود شود

نیوز/ مهدی همدانی؛ استقلال در حالی باخت که واقعاً مستحق پیروزی بود. حداقل اینکه باید در کویت با یک مساوی از زمین بیرون می‌آمد، ولی حریف تیم داوری نشد و البته یکسری اشتباهات فردی هم بود که…
حالا که چند روز از بازی گذشته، راحت‌تر می‌توان با مجید نامجومطلق پیرامون شرایط مسابقه با حریف عربستانی و آینده کار حرف زد.

استقلال در حالی باخت که در نیمه دوم واقعاً عملکرد خوبی داشت. چرا این‌طوری شد؟
شما گفتی نیمه دوم خوب بودیم، ولی من می‌گویم نیمه اول هم خوب بازی کردیم. توجه داشته باشید دست کادر فنی برای این مسابقه بسته بود. ۸ نفر را نداشتیم. اینکه می‌گوییم ۸ نفر نبودند، به اسم آسان است، ولی واقعاً در عمل دشوار تلقی می‌شود، خیلی دشوار. مگر می‌شود بدون این همه بازیکن، تیم را به یک جدال بزرگ فرستاد و انصافاً هم خوب بازی کرد؟! ولی استقلال این کار را کرد. ما اصلاً مستحق باختن نبودیم، ولی دو عامل مهم باعث ناکامی‌مان شد.

چه عواملی؟
بدشانسی و داوری. در مورد بدشانسی که خودتان دیدید چقدر توپ خراب کردیم و به گل بدل نشد. بابت داوری نیز دیگر چه بگویم؟ اگر کمک‌داور قاطعانه تصمیم داشت آفساید بگیرد، خب همان لحظه اعمال می‌کرد و نه اینکه بعد از چند ثانیه تازه یادش آمد پرچم را بالا ببرد. حتی خود عربستانی‌ها هم گفتند گل استقلال صحیح بود. فوتبال خوبی به نمایش گذاشتیم، ولی متأسفانه همان‌طور که گفتم، حریف بدشانسی و داوری نشدیم.

در مورد میلیچ حرف و حدیث زیاد است. آیا نمی‌شد او را با آمپول‌های B۶ و B۱۲ به میدان فرستاد؟
بدن میلیچ تحلیل رفته بود. شما فرض کنید پزشکان محترم به او آمپول تقویتی هم می‌زدند، ولی این بازیکن داخل زمین مصدوم می‌شد و به دلیل تحلیل رفتن بدنش، میزان آسیب‌دیدگی و دوران نقاهتش بیشتر می‌شد، آن‌وقت چه کسی باید جواب می‌داد؟ میلیچ بازیکن خوبی است، ولی انصافاً میلاد زکی‌پور هم مقابل الشرطه نمایش مطلوبی ارائه کرده بود.

از ۱۲ تا ۲۸ اسفند استقلال باید تقریباً هر ۴ روز یک بار بازی کند. با این برنامه فشرده چطور کنار می‌آیید؟
شما خودت می‌گویی هر ۴ روز یک بازی. این نشان می‌دهد فشردگی کار تا چه اندازه است. ما بیشترین لطمه را در زمان بلاتکلیفی برای انتخاب سرمربی خوردیم. همان مقطعی که ۹ روز دیرتر تمرینات‌مان را استارت زدیم و برف هم آمد تا کارمان سخت‌تر شود. از طرف دیگر، پلی‌آف نیز به آن شکل برگزار شد. برنامه مسابقات تغییر کرد و مسافرت‌های متوالی برای‌مان ایجاد شد. به همین خاطر کلی مصدوم دادیم. در این شرایط وقتی قرار است هر ۴ روز یک بار بازی کنیم، مرور کار تاکتیکی دشوار می‌شود. همین بازی با الاهلی؛ ما شب بازی ۲ نفر را به خاطر سرماخوردگی از دست دادیم و دلیلش هم تحلیل رفتن بدن بازیکنان بود. امیدوارم مصدو‌مان‌مان برگردند تا تیم کاملی شویم و دیگر تلفات ندهیم.

استقلال از ابتدای امسال کلی پنالتی مهم از دست داده است. به نظرتان مسئله فنی است یا روانی؟
صددرصد مسئله روحی و روانی است، چون بچه‌ها در تمرینات خوب پنالتی می‌زنند، ولی موقع مسابقات به خاطر فشار روانی خراب می‌کنند. این مسئله نباید تأثیر منفی مستمری روی تیم بگذارد و کم‌کم قضیه را جمع و جور خواهیم کرد.

برسیم به بازی یک‌شنبه با ذوب‌آهن.
ذوب‌آهن حریف محترم و باکیفیتی است بنابراین قطعاً آن را جدی می‌گیریم. برای هر بازی تفکرات جداگانه و مستقلی داریم. یک‌شنبه برای بردن وارد زمین خواهیم شد تا گام مهمی در عرصه لیگ برتر برداشته باشیم.

بنابراین همچنان خودتان را مدعی قهرمانی در لیگ برتر می‌دانید؟
صددرصد. اصلاً شک نکن. شک نداشته باش که مدعی قهرمانی هستیم. مدعی جدی قهرمانی. شانس قهرمانی استقلال اصلاً کم نیست و بسیار امیدوار هستیم.

طی روز‌ها و ماه‌های اخیر ماجرا‌های فضای مجازی و حضور بازیکنان در آن خیلی خبرساز شده و آثار مخربی هم همراه داشته است. با این قضیه چطور باید مقابله کرد؟
قطعاً فضای مجازی روی عملکرد بازیکنان تأثیر می‌گذارد. روی کارایی همه اهالی فوتبال تأثیرگذار است و واقعاً گاهی اوقات مخرب است. خود من وقتی به کادر فنی استقلال اضافه شدم، رسماً اعلام کردم برای مدتی از این فضا خداحافظی می‌کنم، چون تمرکزم باید فقط روی استقلال باشد. به همه فوتبالیست‌ها هم توصیه می‌کنم مراقب فضای مجازی باشند، چون تمرکزشان را برهم می‌زند. به نظرم حضور فوتبالیست‌ها در فضای مجازی باید محدود شود. اگر واقعاً بازیکنان بنابر هر دلیلی نمی‌توانند یا نمی‌خواهند از فضای مجازی به‌طور کامل خارج شوند، حداقل حضور خود را محدود کنند. واقعاً این فضا می‌تواند برای‌شان دردسر‌های بزرگی درست کند. به عنوان یک مربی و برادر بزرگ‌تر به فوتبالیست‌ها توصیه می‌کنم خیلی مراقب این فضا باشند، چون گاهی اوقات به معنای واقعی کلمه برای‌شان دردسرآفرین می‌شود و تمرکزشان را برهم می‌زند. فرقی هم ندارد بازیکن کدام تیم هستند، این فضا می‌تواند هر فوتبالیستی در هر سطحی را به دردسر بیندازد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10057

ثبت نظر

-